Stout kiti ve çıkmayan gaz

Merhabalar,

İlk pilsner kitimden sonra ki gayet başarılı oldu, stout kitini kurdum. Dikkatli davrandım temizlik gibi konularda.

Kiti kurduktan sonra herhangi bir gaz çıkışı olmadı. 48 saat bekledim hala bir şey yok. Gaz kilidindeki su seviyesi hep dengeliydi. Artık 3. gün forumdaki diğer konulara baktıktan sonra, kapağını açmadan çalkaladım kovayı. Fakat bir gün geçti herhangi bir şey değişmedi. Biraz önce açtım kapağı şerbetin üstü köpük doluydu. Karıştırma çubuğunu starsanlayıp biraz havalandırdım şerbeti. Tekrar kapadım kapağı.

Sizce sıkıntı ne olabilir? Hala bu şerbetin biraya dönüşme ihtimali var mı? Gaz kilidindeki su hala dengeli, basınç farkı yok.

Köpük varsa fermentasyon vardır ama sanki hava kilidine doğru bir çıkış olmuyor sanki ya kap hava kaçırıyor yada attığınız mayadaki hayat bitmiş gibi geldi bana varsa başka bir mayayı önce uyandırıp sonra kovaya ekleyebilirsiniz diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Karıştırıp bırakmamın üzerinden ne kadar zaman geçti bilmiyorum ama bir daha baktığımda gaz çıkışı başlamıştı. Şu anda da devam ediyor gaz çıkışı. Süreç neden böyle işledi bilmiyorum.

Muhtemelen ilk kurarken kapağı tam kapatamamışsınızdır, karbondioksit hava kilidi yerine o tam kapanmayan minicik yerden sızmıştır. Karıştırıp kapattıktan sonra gaz çıkışının başlaması bu sefer tam kapandığını ve gazın olması gerektiği gibi hava kilidinden çıktığını gösteriyor.

2 Beğeni

bu sıcak havardan mıdır nedir, ben de gaz çıkışında gariplikler yaşıyorum. ale biramda gaz çıkışı 1 günde bitince hafifçe çalkaladım ve bi kaç saat sonra gaz çıkışı başladı ve 5-6 gün devam etti. bock kitimde ise 4-5 gün yoğun gaz çıkışından sonra hava kilidindeki su dengeye geldi. artık haftasonu şişeleyim derken bir anda yeniden gaz çıkışı başladı ve neredeyse 3 hafta önce kovaladığım bock kitinde şu an gaz çıkışı devam ediyor.

1 Beğeni

nisan ayından beri tüm kitlerde aynı sorunu yaşıyorum… ilk gün hava kilidinde basınç oluşuyor sonra gaz çıkışı olmadan eşitleniyor… kapağı açıp karıştırıyorum sonra gaz çıkışı oluyor o da 1 gün sürüyor… maya oksijensiz mi kalıyor… sıcaklardan kargoda maya mı bozuluyor çözemedim…

1 Beğeni

Ben bu stout kitini yaz başında sipariş vermiştim, duruyordu güneş almayan bir yerde. Ama bulunduğu sıcaklık Ankara’da ki oda sıcaklığı genel olarak. Sizin bu kitlerde ev koşullarında beklediler mi?

benim kit evin en serin olan yerinde ve dışarda sıcaklık 35 derece bile olsa en fazla oda sıcaklığı 25-26 oluyor. ama tabi bu durumda kova içi sıcaklık genelde bunun 1-2 derece üstü olur. yani öyle 30ları bulan bir sıcaklık da yok.

1 Beğeni

Mayanın korumalı özel poşetinde kaldığı neme maruz kalmadığı sürece zarar görmesi çok zor. Kitler ise steril biçimde kutularında kalıyorsa (güneşe vs maruz kalmadan) sıkıntı yok.

Bu arada çıkmayan gaz sorununuz mayanın şerbete bir türlü temas edememesinden kaynaklanmış gibi geldi bana. Belki şerbet fazla köpürmüştür, mayanın sıvıyla teması epey engellenmiştir…

1 Beğeni

Gaz çıkışı başlayalı 27 gün olmuş, kurulumda 30 gün. Hala hava kilidindeki su eşitlenmedi ve yavaş olarak gaz çıkışı devam ediyor. Ölçüm kitim yok. Isıyı ilk günler kontrol ettim artık bir süredir 25-26 derece civarında duruyor. Çıkmayan gaz diye açtığım başlıkta şimdi sorunum 4. haftada hala çıkan gaz oldu:)

Bu şartlar altında hava kilidi eşitlenene kadar beklemeli miyim yoksa biranın kovada uzun süre durmasının bir zararı var mıdır?

Selamlar. Anladigim kadariyla olcum kitiniz yok. Bu durumdà 1 ay beklemiş bir kiti artık siselemeyı düşünmenin zamanı gelmiş bence.:wink:
Şişe şekeri olarak daha az şeker kullanirsaniz zaten Gazsiz bir bira olan stout kitiniz hem tad hem patlama olarak güvende olur.

1 Beğeni

Kapağına bastırdım iyice. Daha önce de bastırmıştım ama o kadar uzun süreli değil. Gaz çıkınca çokça eşitlendi hava kilidindeki. Öyle olunca da şişelemeye geçtim.

Sağolun şeker uyarınız için Günel Bey. Ben direk kitapçıktaki gibi 50cl lik şişeye uygun olanını koyacaktım ama baktım stout için daha az şeker öneriyorlar. 33cl lik şişe için olan ölçüden öbeklice koydum o yüzden.

kaynak: http://biravepeynir.com/forum/plugin/page/siseleme_sekeri

Tadı biraz acıydı ilk içtiğimde ama bardakta kalanı içince o acılıkta gitmişti. Eylül sonuna kadarda şişede bekleteceğim, her aşaması olaylı bu bira bakalım nasıl olacak.