Stout kitte şarap tadı

Merhabalar ilk kitim olan stout u kurdum, yaklaşık 4 hafta kovada 10 günde şişede bekledi dün denemesini yaptım ancak şaraba benzer tat alıyorum zamanla düzelirmi yoksa bir hatamı olmuş? Tek ihtimal kovalama sürecini 20-25 derece civarında seyretti düşüremedim fazla bundan dolayımıdır?

20 ile 25 arasında baya bi fark var sanki :slight_smile: Ben de 1.5 hafta once şişeledim Stout’umu. 3 hafta kovada bekledi. Ekstra dark dme, dark DME ve şeker kullanmama ragmen çok gövdesiz bir bira gibi geldi bana… Aksine çok gövdeli beklerdim. Lıkır lıkır içebiliyorum. Sadece after taste olarak hafif kavruk malt tadı geliyor. Umarım şişede geçtikçe güzelleşir.

Tamamını şekerle mi kurdunuz?
Şişede çok az süre geçirmiş.
Daha bekleyin.

Soğutma çalışmamla bi 20 ye düştü sonra bir bakmışım 25 e çıkmış:)

Evet tamamını şekerle kurdum bakalım beklemeye devam:) hep böylemi kalacak diye dertlendim de gece gece:)

Birde tahminen kaç gün şişede ve buzdolabında durmalı sizce

Endişelenmeyin.
Sabırsızlanıp içiyoruz evet. Bunu ben de yapıyorum.
Ancak yapmamamız lazım.
Gerçekten tadının oturması 1-2 ayı alır.

Sıcaklığın etkisi çok azdır. Ancak stabil olması daha iyi. Yani 20-25 arası sürekli gidip gelmesi yerine 25 sabiti tercih ederim.

En iyi tat için minimum 1 ay şişede oda sıcaklığında beklemeli bence. O bile az da. Yine de çok sabırsız gördüğüm için hadi 1 ay diyorum :slight_smile: Buzdolabı 1-2 gün kalabilir o çok sıkıntı değil. İçmeden yarım saat önce buzluğa attığım şişelerim bile gayet güzeldi.

Koyu kitler biraz geç olgunlaşıyor. 1 aya yakın şişede beklerse tadı oturacaktır.

cevaplar için çok teşekkür ederim, durum normalse beklemeye devam ozaman sorun yok. İlk olan herşeyin beklemesi heyecanlı oluyor işte :slight_smile:

Benim stout’un olgunlaşması 4 ayı buldu. 3 aydan önce kesinlikle dokunmayın bence.

4 ay kova+şişe mi :open_mouth:

Dejavu olacak ama, 4 ay kova+şişe mi :scream:
:slight_smile:

Siz bence 4 ay bekletin de, şişede bekletmesi kalsın :slight_smile:
Şişe ok önemli değil bence.
Buzdolabında soğuyana kadar beklese yeter başlangıç olarak.

1 Beğeni

4 ay sadece sise. Kovada da 25 gun gecirmisti.

1 Beğeni

3 haftalık iken severek içtiğim kahve aromalı stout kitim 1.5 ayı devirdi. Şu an maalesef tadı daha da güzelleşecrğine kötüleşti. Kahve Kaynaklı mı acaba

Ben denilen kadar beklettim ama benimkide gittikçe kötüleşti iyice şaraba döndü üstelik alkol oranıda çok çok düşük hiç içtiğimden bişey anlamadım içemedim. Paramın boşa gittiği bi yana emeğim ve o güzel hevesimide kaybettim

Bende stout kurmayi düşünüyordum.

Bu sekilde olmasinin acaba sunu yaptim ondan mi acabasi var mi ? Enseye dokulen bi sicak su var mi yani ???

Cok guzel stout yorumları da okuyorum nerdeyse kovadan sislerken bitiricez diye :blush:

Yani tecrübe edenler daha net diyebilir bence asil sorunu (Kullanılan su, seker,sicaklik, temizlik vb)

Ben cream stout kitini kurdum. Kit 3kg lme ile geldiği için ekstra bir şey eklemedim kurarken şişelemeden 3 gün evvel mayaları çöktürmesi için biersol ekledim ve şişelerken 50lik bardağa doldurup içtim biraz soğuttuktan sonra. O içtiğim bira son derece güzeldi ancak 1 hafta şişede bekledikten sonra 2 gün buzdolabında bekletip denediğim bira için aynısını söyleyemeyeceğim. Muhtemelen yeni gelen şekerle coşan mayalardan mütevelli maya kokusu ve tadı arttı birada. Tabi bunlarda uyku fazına geçip çökecektir. Bu da tahminim 2 3 hafta daha beklemek demek. Ama göstergeler güzel diyebilirim :slight_smile:

Geçen sene bir arkadaşım başlamıştı ilk evde bira yapımına bende ondan özenip bu kış giriştim bu işe zaten. Onun ilk kiti muntons stout idi ve sadece şeker ile kurmuştu. O bira bana normal stoutlara kıyasla biraz gövdesiz ve lezzetsiz gelmişti. Not olarak kalsın bu da burda :slight_smile: