Sülfür kokusu gitmeden şişelenen buğday birası

dün şişelemeyi bitirdikten sonra sülfür kokusu gitmeden şişelenmemesi gerektiğini okudum. ben şişelerken bu koku rahat şekilde hissedilebilirdi, diğer biralarımdaki kokudan farkı açıkça anlaşılıyordu. bu durumu tecrübe eden birisi var mıdır? biramdaki sülfür yok olur mu?

1 Beğeni

Ben de buğday kitimin hava kilidi köpürünce kilidi açtığımda diğer kitlere göre bu ağır kokuyu farkettim.

Daha sonra bu kokudan kurtulmak için ve tabi özellikle mayalanma hızını düşürerek köpürmeyi azaltmak için kovayı 15-17 C lik yere taşıdım.

Tahminen 3 hafta kovada kalacak. Umarım koku moku kalmaz 3 haftaya.
Ben kokunun buğday maltının mayalanması sırasında çıktığını düşünüyorum. Çünkü defalarca farklı arpa kitleri kurdum. Sadece buğdayda bu koku çıktı.
Dolayısıyla kovada mayalanma bittiyse şişede bu kokunun olmaması gerekir. Çünkü şişede mayalanma sadece şeker ile devam edecek.:blush:

1 Beğeni

keşke dediğin gibi kovada bekletseydim biraz daha ama koku henüz gitmeden şişelemeyi yaptım.
peki sen kovayı daha soğuk bir yere taşıdığında hava çıkışı hala devam ediyor muydu? yoksa koku kovada bekleyerek kendiliğinden mı gitti?

1 Beğeni

Hocam ben kovayı mayalanma aşırı hızlıydı ve ilk 24 saatte taşıdım.
Çünkü saniyede 3 baloncuk vardı ve çok fazlaydı.
Yani nargile gibi fokurduyordu.
Buğday bir yana bu hiçbir kitte istenen bir durum değildir.

16 C lerdeyken 2-3 sn de bir gaz çıkışına geçti ve normale döndü.
Şimdi 16.gün bitti ve 5-10 sn de bir hava çıkışı var ve sanırım 3 haftada şişelemeye hazır olacak.:blush:

İlk birkaç günde bu koku barizdi. Şimdi koku yok.çünkü muhtemelen kova çok yavaş gaz çıkışıyla sülfür kokulu dönemi atlattı.:blush:

1 Beğeni