T-58 maya ile ekşi koku

Herkese selamlar,

Bitter kitimi “amber ale” tarzı bir lezzet elde etmek için T-58 maya ile mayaladım ve kovadaki son 4-5 gününde de dry-hop yapacağım. Fakat bu kitimde daha önce kurmuş olduğum 4 kitte olmayan oldukça ekşi bir koku oluştu. T-58 mayayı ilk kez kullanıyorum ve yabancı forumlarda esterleri fazla olduğu için bu tür bir kokuya neden olabileceği yazıyordu.

Ama endişe ettiğim noktalar var. İlk kitimden beri kovayı hiç boş bırakmıyordum ve şişelemenin ardından hemen hali hazırdaki pbw ve star san ile temizliği yapıp yeni kitimi kuruyordum. Bu kitte ise geç sipariş vermem, kargodaki bir karışıklık gibi nedenlerle şişeleme yaptığım gün yeni kiti kuramadım. Zaten hali hazırda azalmış olan pbw boşa gitmesin diye, onunla kovamı temizleyip, star-san ile arındırıp, boş kovaya hava kilidini kurarak bir hafta beklettim. Sonrasında ise kovayı tekrar pbw yapmadan sadece star-san kullanarak temizledim. Teorik olarak kovanın arınmasında bir sıkıntı yoktur diye düşünüyor ve ekşi kokunun T-58 mayadan geldiğini düşünüyorum.

İkinci bir sıkıntı var mıdır dediğim nokta ise; fermentasyonun çok hızlı tamamlanması. Yani belki tamamlanmamıştır ama 2-3 gün çok hızlı bir gaz çıkışından sonra yavaşladı ve bugün de neredeyse tamamen durdu. Bu durum da acaba bir sıkıntı var mıdır diye endişeye düşmeme neden oldu.

Tahminim bir sıkıntı yoktur ama kovayı açmama daha 2 hafta var bu yüzden daha önce T-58 maya ile kit kurmuş bir arkadaşımız eğer fikrini paylaşabilirse çok mutlu olurum.

Çok teşekkürler…

T-58 fermantasyonda biraz sülfür kokusu verir, onu mu alıyorsunuz acaba? O ise zamanla geçecektir, kovada birkaç hafta bekletin.

O tarz bir kokuyu evet ben de aldım.
Bekleyince geçti.
Ama bu sefer de kit aşırı tatlımsı oldu. Şerbetçiotsuz kurulmamalıydı.
Bence brewferm ipa nın stilini 180 derece değiştirdi.

Bu arada konu tekrar canlanınca cevabını da vereyim istedim. Yoğun ekşi koku T-58 mayadan kaynaklanıyormuş ve herhangi bir sıkıntı yokmuş. O yüzden benzer endişesi olan olursa içi rahat olabilir :smiley:

Açıkçası bu yukarıda yaptığım bira kendi yaptığım biralar içerisinde en başarılısı oldu. Amerikan amber ale’e yakın bir lezzet yakaladım. Yeni çıkan amber ale’i geçen hafta kurdum, onun sonucundan memnun kalmazsam aynı şekilde bir kurulum daha yapacağım.

Az önce T58 ile mayaladığım ama tadını beğenmediğim IPA’yı, hop tea yaptıktan sonra tekrar denedim. O beğenmediğim tat ve kokular resmen yok olmuş. Bambaşka bir bira haline gelmiş, ki 3 gün gibi kısa sürede bu mümkün oldu. İyi ki şerbetçiotlarım stoklarımda.

Hangi otlar bunlar acaba?