Tam Tahıl - 1kg Malt ile deneme

Merhaba,

Çok merak ettiğim tam tahıl olayını denemek istiyorum ancak büyük ölçek ile hüsrana uğramak istemediğimden ve ekipman eksikliğinden dolayı 1kg pale malt alarak kendimce IPA denemesi yapmayı düşünüyorum. Genel olarak elimdeki malzemeleri kullanmak istiyorum ki başarısızlık durumunda üzmesin :slight_smile: şuan elimde aşağıdaki reçetede yer alan şerbetçiotları ve notthingam ale maya bulunuyor. Bunun dışında brewferm, coopers ve muntons kit mayaları da mevcut.

Nihai olarak 5 litrelik pet içerisinde 3-3,5 litre kadar şerbet olabilmesi benim için yeterli. Daha fazlası için ne kazanım, ne öğütücüm, ne de torbam bulunuyor. 1kg pale maltı rondo ile kırmayı düşünüyorum ki bu da verimliliği düşürecek. %55 olarak tahmin yürüttüm, emin değilim.

Aşağıdaki reçeteyi yorumlarsanız sevinirim. Özellikle tencereye girecek ilk su miktarı ve yağmurlama su miktarı ne kadar olmalı? 1kg malt için toplam 5 litre su diye düşündüm, ama sanki 5 litre az gibi geliyor.

3 Beğeni

Verim düşük olacağından 5 litre su fazla bence. 4 lt idealdir, 1 lt de yağmurlama. Sonda büyük olasılıkla 3 lt birşey elde edersiniz. Şerbetçiotunda stormstout a katılıyorum. Ipa için 60 15 5 daha iyi olur diye düşünüyorum. Büyük olasılıkla kitlerden kalan ş.otları olduğundan tariflerdeki sürelere uymaya çalışmışsınız ama gerek yok. 30 gr mı 3 lt için fazla olacaktır.

1 Beğeni

aslında bu otlari bitter kit ile extra special bitter yapmak istedigimde aldim ve suan buzdolabindalar. bitteri kurarken kullandigim bu aromalar cok hosuma gittigi icin yine hepsini kullanayim dedim ama sanirim haklisiniz.

rondo ile verim dusundugumden de dusukmus. aslinda istanbuldaki forum kullanicilarindan malt degirmeni olan biri yardimci olsa cok guzel olurdu :slight_smile:

Malt icin ufak capli torba ayarlarim. En buyuk eksiklik yuksek hacimli tencreye. Ikiye bolerek kaynatmak gozumde buyuyor.

Biraz daha fizibilite calismasi yapip ilk firsatta deneyecegim.

Malt konusunda fikriniz nedir? Pale ale malt uygun mu yoksa farkli malt mi kullanmaliyim sizce?

Kararımı verdim. tahıl işini denemeden rahat duramayacağıma da kanaat getirdim.
reçeteyi aşağıdaki şekilde güncelledim. acılık, renk vs. amerikan ipa ile uyumlu görünüyor.

Malt olarak maris otter, şot olarak cascade kullanacağım. Verimi rondo kullanacağım için %40 tuttum. Torba olarak daha önce dry hop için kullandığım tül perde benzeri kumaşı kullanacağım.
Deneyip göreceğiz bakalım sonuç ne olacak :slight_smile:

2 Beğeni

Ortalama bir IPA’de IBU değeri kaç acaba fikrin var mı? Bizim içtiğimiz American IPA kit mesela.

40-70 arası olmalı. Hem tinselth hem rager

Ya buraya bunu sorduğum için üzgünüm ama boil size ve batch size farkları nedir tam olarak. Şöyle anladım, maltı tencerede kaynattığın su litresi boil size. Batch size ise nihai olarak fermante olacak biranın hacmi midir? Çok heveslendim bir 5 litre de ben yapabilir miyim acaba diye düşünüyorum 2kg malt ile. Ben de oklavayla kıracağım sanırım :)))

Mutlaka deneyin. Sıkça dokulu bir kumaş kullanırsanız, rondoda parti parti kırın maltı ve yüzeyi arttırmak için kumaşın tutabileceği maksimum ölçüde küçük kırın. Yağmurlamayı ayrı bir kapta üzerine mashingden daha sıcak su döküp sonra torbayı bu su içine bir kaç kez daldırıp çıkardıktan sonra su içine bırakarak yapın. Bu işlemi de bir kaç parti halinde yapabilir, ya da bir kaç kez tekrarlayabilirsiniz. Sonuçta dubbel tripel ve quadrupel terimleri buradan geliyor.
İkinci bir nokta, IPAlarda genellikle ŞO aroma derinliği için üç + ayrı ŞO kullanılıyor cascade ile bir amerikan SMaSH IPA yapabilirsiniz ama ilk reçetenizdeki ingiliz otları bana o kadar da uyumsuz gelmedi doğrusu. Bittering için 60 dakika target, aroma ve tad için fuggles ya da cascade ve dry hopta EKG iyi seçim gibi görünüyor.
Bir de, küçük bir tavsiye, köpük korunumu için mayşeleme sırasında malta küçük bir avuç ince bulgur katın isterseniz. işe yarıyor.

2 Beğeni

aynen öyle. Kaynamaya başladığınız miktar boil size. Kaynama sonrası buharlaşma kaybı sonucu elde kalan batch size

1 Beğeni

Peki mesela merakımdan soruyorum, bu kısmını bir türlü anlamlandıramıyorum çünkü, örneğin 2-3kg maltı 5lt ile kaynattık, sonra 10ltye tamamladık. Ne olur? yani kolaylaştırmak adına, az miktarda su ile daha çok maltı kaynatmanın ne zararı var? Zira bende mesela çok büyük bir kazan yok. Tahminim 7-8lt bir düdüklü tencere var evde.

Bu reçete için startere gerek yok, miktar çok az. Mayayı uyandırmak yeterli

bunu yapabilirsiniz. Malt açısından aman aman birşey farketmez ama ŞO için durum farklı. Çünkü verimlilik doğrudan su miktarından etkileniyor. Örneğin 10 lt batch size 5 lt boil sizede 20 gr target 31.06 IBU tinseth; 10 lt batch 10 lt boil sizede ise 53.31 IBU veriyor. Bu arada bu sorunuz, ilk sorunuza yanlış, daha doğrusu eksik yanıt verdiğimi de anlamamı sağladı. Zaten sorma amacınız buydu anladığım kadarıyla. Evet, full batch boil olmayacak, daha az kaynatacaksanız; batch size fermentasyon kovasına girecek miktarı, boil size ise kaynatacağınız mayşe miktarını belirliyor. Hata için özür dilerim.

Gerçekten şu an brewersfriend’den boil sizeı değiştiriyorum ve IBU değişiyor. Bu da çok ilginç geliyor kimyasal olarak ne değişiyor acaba. Neticede ot kaynıyor ve bir alpha asitleri salgılıyor. Değişik şeyler :slight_smile:

Evdeki düdüklünün hacmine bir bakayım da, belki ufak bir parti de ben denerim :slight_smile: Yapmışken de insan bir kasa yapsın istiyor ama işler büyüyor :slight_smile:

Antin kuntin işler bunlar. Suyun, alpha acid için bir doyum (saturasyon) oranı var. Yani bir litre suda 10 gr şerbetçi otu kaynatmak, 5 gramın iki katı acılık vermiyor. İlla içinde eriyebileceği bollukta su istiyor bu meret.Safi kapris.

2 Beğeni

Öyle ama nazik davranınca sana çok güzel bir gelecek vaadediyor :slight_smile: @ers

@serhatozan hocam senin de konunu güzelce trolledim, kusura bakma.

Sevgili dostum, aynı olur mu bilemiyorum, denediğim birşey değil doğrusu ama kaynatma kabı büyüklüğü ciddi sorun gerçekten. İlk denemelerimde benim de başımı çok ağrıttı. bir beş lt bir kapta malt ve ŞOnun yarısıyla, diğer bir beş litreyi ayrı bir kapta sadece şerbetçiotunun kalan yarısıyla kaynatıp ikisini kovada birleştirerek boil size ile batch size’ı eşitleyebilirsin. İkinci önerim, pahalı çelikler yerine bakırcılar çarşısından aluminyum 20 lt bir çamaşır kazanı al. Ağzına kadar su doldur 30 dk kaynat. İçi kararacak. Bu pasif oksit tabakası ve birana aluminyum geçmesini kesin olarak önlüyor. Ben öyle yaptım. fiyat sadece 25 TL ve acayip rahat ettim.
Güzel gelecek vadetmesi konusunda haklısın. IPA gerçekten acılı adana gibi birşey - biraz milletvekili gibi mi oldu ne, çiğköfte viski gibi. Bizde de var mazoşistlik tabii. Acıdan bu kadar zevk alınır mı arkadaş

1 Beğeni

Trolleme işine ben de karıştım serhat bey, gerçekten kusura bakma

1 Beğeni

aynen starter yapmayacağım, işaretli unutmuşum, şimdi farkettim.

estf. trollemek ne demek. malum benim de ilk denemem olacak. ne kadar çok fikir ve bilgi paylaşılırsa o kadar kolay olacak.

Bu arada şerbetçi otu konusunda kararsızım. daha önceki reçetede yer alan otlar ile kurduğum kitin aroma ve kokusunu seviyorum. belki yine ona dönerim. bakalım o günkü ruh halime göre hareket edeceğim :slight_smile:

1 Beğeni

Olabilecek en dar ve derin kapta yapmak lazım. Kaynama sonu zaten 3 lt… 1 lt tencerede kalır, 1 lt fermanterde kalır eline 2-3 şişe bira geçebilir. Kazan yayvanlaştıkça dip kaybı bir miktar çoğalıyor.

Bunları da oldu mu olgunlaştı mı, gelişimini takip edeyim derken içiyorsun, en son olmuş bu dediğinde arkanda bira kalmıyor keyfini çıkartacak :slight_smile:

Mümkünse birkaç litre daha artırmaya çalışın hacmi. Bir de tada çok takılmayın, küçük partilerde tekrar edebilirlik çok zor. Yöntem öğrenmiş olmak asıl olan.

2kg maris otter aldım. 2 tane 5 litrelik tencerem var. ikisini de kullanarak ayri ayri meyseleyip kaynaticam. tek kovada fermantasyona alacam. ancak malti kirma olayi hakikaten buyuk problem. dun evdeki iki rondo ile deneme yaptim. buyuk olan neredeyse kirmiyor. kucuk rondo kiriyor ama anca yarisini belki daha azini kiriyor. cok calistirinca un gibi ufaliyor vicdansiz. bu un gibi ufalanlari suzgecten gecirip kullanmamayi dusunuyorum. ne dersiniz?

Baktim olmuyor forumda istanbul bostanci-kadikoy taraflarinda olup kirmaya yardimci olabilecek birilerini bulmaya calisacagim. ilk denemeyi yapmadan degirmen konularina da girmek istemiyorum. evde 2 kovaya kadar kitle kuruluma hanimdan izin var ama tam tahila henuz izin kopramadik :slight_smile:

1 Beğeni