Tam Tahıl için bilgi istiyorum

Selam
Kit ile bira yapımına yeni başladım iyi de gidiyor
Gelibolu’da bir çiftliğim var.bir de organik üretim yapan
Bir arkadaşım.elimizde bir Sürü Tahıl var
1 tona tona yakın buğday 125 kilo arpa.
Gövdeyi bunlarla oluşturabilirmiyiz?
Ve nasıl?
Bunlar organik ve hiç işlenmemiş civarda
Eskiden üretilmiş tahıllar.
Öneriler için şimdiden teşekkür.

gelecek cevapları sabırsızlıkla bekliyorum.

illaki bu konuda bilgisi olan bir sürü arkadaş vardır burada.

benim internetten öğrendiğim kadarı ile arpayı çimlendirmek için karanlık ve yüksek menli bir ortama alıyorlar. çimlenme başlayınca yapılacak biranın cincine göre kurutup fırnlıyorlar. sonrasında kırım yapıp içindeki şekeri almak amacı ile belirli miktarlarda demliyorlar.

**

detay bilgileri sabırsızlıkla bekliyorum.

**

Eğer amacınız elinizdeki tahılı değerlendirmek ise Türkiye’de biralık arpa bulmanız zor. Arkadaşınızın elindeki düşük kaliteli yemlik arpadır. Bununla bira yapmadan önce bira maltı ile denemeler yapın.

Malt yapmayı öğrenmeniz gerekli ki, bu aslında bira yapımından daha zordur.

Tavsiyem kitlerle biraz deneyim kazandıktan sonra kademeli olarak tahıldan bira yapmaya geçmeniz olur. Belki malt yapımını en sona bırakmayı düşünebilirsiniz :wink:

1 Beğeni

Bu zahmetli bir iş. Ama olsun farketmez diyorsanız önce elinizdeki arpanın cinsi önemli. Malt olabilecek arpaların 1000 tane ağırlığı 40 gramin üzerinde ve 2 sıralı arpa olmalıdır. Türkiye’de ekimi yapılan benim bildiğim en iyi tohum Aydan Hanım tohumu (bkz: http://www.ayantohumculuk.com/urunler/AYDAN-HANIM-138.html ). Eğer tohum bu cins ise bence denenebilir. Malt yapmak dışında daha kolay kullanımlar da olabilir. Örneğin bu arpaların malt yapmadan öyle fırınlayip stout reçetelerinde kullanabilirsin. Ama tabi ana malt olarak değil ek katkı olarak.

geliboluda b,zim tarlalar
buğday da aynı şekilde malt yapılıyor herhalde?

Malt süreci genelde aynı.

1 Beğeni

Merhaba.
Dün gece 8 litrelik bir batch’i fermantere aldım. Ama sabah baktığımda hava kilidinin hava kaçırdığını fark ettim. Kaçağı giderdiğimde gaz çıkışı gözle görülür hâle geldi. Kötü bir koku da duymadım. Zarar gelmiş olabilir mi şerbete? Yoksa sorunsuz devam eder mi?
Teşekkürler