Tam tahıl kazan hacmi sorunu

Arkadaşlar o kadar değirmenle boğuşup emek verdikten sonra kazanın boyutu sebebiyle kaynama sonrası kovaya 17-18 litre kalması bana çok yetersiz geliyor. Diyorum ki acaba maltı 25 litreye göre ayarlasak steril, oda sıcaklığındaki suyumuzu sonradan direk kovaya ekleyerek 18 i 25 e tamamlasak bi sıkıntı yaşar mıyız ? Tecrübe eden var mı bu durumu ?

Bu, uygulanan bir teknik (partial boil olarak aratabilirsiniz). IBU hesaplamalarınız, veriminiz, şerbetçiotu kullanımınız bu yöntemde biraz düşük olur, malzemeleri biraz daha fazla kullanmanız gerekir. O yüzden tam hacim ile kaynatabiliyorsanız daha iyi olur, ama yazdığınız gibi de bira yapılır.

1 Beğeni

Craig, ekteki videoda farklı bir yöntem izliyor. 2 ayrı tencerede kaynatıyor. 10. dakikadan sonrası önemli.

1 Beğeni

24-25 litre civarı bi tencerem var, batch sparge yaparak 23 litre civarında kaynatmaya başlayıp 18-19 litre son ürün elde etmeyi umuyorum. Biraz tecrübe kazanınca 40 litre civarında bi silindirik tencere alıcam.

1 Beğeni

26 lt kazan, 25 lt lik musluklu termos 2.5 kg malt ile tam tahıl üretim yapmaktayım ancak 11.5 lt hesaba göre 10 lt son ürün alıyorum. (1 lt den fazla tortu kovada kalıyor)

Öğütme, kaynatma, soğutma, şişe temizleme, şişeleme vb. aşamaları cidden hızlı oluyor.

Ailecek tüketimimiz çok yüksek hacimlerde olmadığı için bize yetiyor.

Not: Üretim sıklığımız 2 veya 3 haftada 1.

Not2: İlerleyen yıllarda elimde damak tadımıza uygun, oturmuş 4-5 tarif kesinleştiğinde 35-50 lt arası üretim düşünebilirim.

1 Beğeni