Tam Tahıl Pasific IPA

Türk Apartman Biracılığının son ürünü Pasific IPA

1.2 kg pale ale
3.5 kg pilsner malt
300 gr cara malt
50 gr caraaroma
66C mash
26 lt boil size
19 lt fermentor
OG 1060
FG 1010
ABV 6,5%
SRM 6.7
IBU 42
Relative bitterness 0.7
US 05 Fermantis
10 gr Galaxy 60 min
10 gr Galaxy 10 min
10 gr Mosaic 10 min
10 gr Nelson Sauvin 10 min
10 gr Galaxy whirlpool
20 gr Mosaic whirlpool
20 gr Nelson Sauvin whirpool
10 gr Galaxy dryhop
25 gr Mosaic dryhop
25 gr Nelson Sauvin dryhop
1 tablet protofloc 10 dakika

11 Beğeni

Müthiş görünüyor, elinize sağlık… Merak ettiğim bu şerbetçiotlarını nereden temin ettiniz? Türkiye’de bulunuyor mu? Türk apartman biracılığının son noktası olarak balkonda saksıda yetiştirdim derseniz de şaşırmayacağım :slight_smile: Afiyet olsun şimdiden…

1 Beğeni

Bu otları bir yurt dışı seyahatinde aldık, biranın adı o yüzden Pasific :slight_smile: Şu anda Türkiye’de yoklar ama yakın zaman da gelir diye tahmin ediyorum. en azından umuyorum çünkü reçete bir klon değil kendimiz uydurduk güzel olursa bir daha yapmak isteriz.

1 Beğeni

Öğütücünün büyüklüğü aklımı alıyor benim :smiley:

2 Beğeni

abi selam,
Radyatör arkalığını nereden aldın?

Pasifik tarafı otları biraz zor gelir diye tahmin ediyorum, o bölge dışında yetiştirmek yasak olduğu için amerika tarafındaki büyük firmalar yetiştiremiyo diye biliyorum. Belki amerikada yaygınlaşmaya başlayan tropik meyve aromalı otları görebiliriz diye umuyorum ama en azından.

Bauhaus’dan aldım Burak

Mozaik Kuzey Amerika’nın Pasific kıyılarında, Galaxy Avustralya, Nelson Savoin Yeni Zelanda gerçi ben Avrupa’dan almadım ama hepsi Avrupa’da da bulunabiliyor, alanlar oldu bize de gelmesi çok zor olmaz umarım

Mosaic evet ama bu au-nz otları daha zor tedarik ediliyo diye biliyorum, tabi ki gelsin de kullanalım yoksa :smiley:

Elinize sağlık, lezzetli bir ürün olacağa benzer şerbetçi otlarına bakınca.

Boil size ile fermantor size arasındaki 7 litrenin tamamı kaynama kaybı mı?

Hayır hepsi kaynama kaybı değil, malt yatağının altında kalan yoğun turb olan kısımla ki 2 litre civarı, soğutma sırasında kaybolan da dahil.

whirpool esnasında attığını şerbetçi otlarını, ısıtıcıyı kapattıktan hemen sonra şerbeti soğutmaya başlarken mi attınız yoksa şerbeti bir miktar soğutup öyle mi attınız?

0 dakikada atınca, şerbet soğuyana kadarki sürede verecekleri acılığın bir hesabını bulamadım daha :slight_smile: o nedenle sordum.

@Okan_VURAL Şerbet 80-85 dereceye indikten sonra attım, daha önce kitlerde de öyle yapıyorduk, 85 derece suya atıp 20 dereceye kadar bekleyip çay halinde ekliyorduk özellikle IPA’larda çok iyi sonuç veriyor. Dediğiniz gibi oradan gelecek acılığı hesaplama işini bende henüz detaylı incelemedim, Brewersfreind’de whirlpool seçtiğinizde bir “utulization” parametresi çıkıyor bunun ne olması gerektiğini henüz araştırmadım, bunu bulursam o konuya da çözmüş olurum şimdilik kafadan +5 IBU ekliyorum.

@MertKosova kesinlikle yoksa aklına esince gidilecek mesafe değil, bir daha oralara gidebilir miyiz bilmiyorum bende :slight_smile:

Kargoyla getirmek de mümkün değil, ya düzenli gidip gelen biri olmak ya da gidip gelen bi tanıdık sahibi olmak lazım sanırım

1 Beğeni