Tam tahıl triplelara yazık oldu

(Halil Koca) #1

Fg 1005 ile biten m31 li triple lardan 6 tanesi patlamaya başlayınca hepsini açtım ve sonsuzluğa uğurladım 2 günlük emek boşa gitti toplamda 54 şişe sonsuzluğa uğurlandı :frowning:

(Süleyman) #2

Tüh şanssızlık olmuş. :pensive: Keşke kapakları azıcık aralayıp fazla basıncı alsaydınız. Ben bir kitimdeki deneme biralarının kapağını açınca fışkırmayla karşılaşınca yıllanmakta olan tüm harmanın basıncını fıs fıs almıştım. Şimdi onları afiyetle içiyorum.

(Şişede Enaz BİRAY) #3

Gerçekten yazık olmuş…
Yeteri kadar okumamanın cezası gibi adeta

Halbuki;

(Halil Koca) #4

Daha önce APA’de fazla gazı kapağı aralayıp almıştım fakat bu öyle değildi açar açmaz taşarcasına köpük vardı çoğu şişemde ayrıca şişeler ardarda patlamaya başlayınca açıkcası hemen kurtulmak istedim bu durumdan zarar görebileceğimden ve ortalık battığından dolayı, demek istediğim bu aşırı gaz olayında bilgi sahibiyim daha öncede yaşadım neticede okumamayla alakası yok peşin hükümlü olmamakta yarar var.

(Şişede Enaz BİRAY) #5

Fazla şeker koymadığınız ve bu sebepten dolayı fazla gaz ile alakasız olduğunu düşünüyorsanız geriye 2 seçenek kalıyor. fışkırma diyorsanız çok büyük olasılıkla konteminasyon, veya ikinci seçenek fermantasyon bitmeden şişeleme sonucu. Gerçi 1005 güzel bir değer ama iki seçenekten başka açıklaması yok.
Geçmiş olsun.