Taşıma Sırasında Bulanıklık

Merhaba,

Şişelediğimiz biraları, pikniğe giderken yanımızda götürdüğümüzde, taşıma sırasında mecburen hareket olacak. Bu durumda dipteki tortu havalanacakmı? Bulanıklık olucakmı? İlk kitimi kurdum şişede bekliyor şuan. Meraktan soruyorum. Teşekkürler.

çok sallanmazsa tortu kalkmaz fazla. Ayrıca tortuyu içmenizin bir zararı yok. ben şişeyi komple boşaltıp içiyorum. Bir doktor arkadaşımın tavsiyesi :slight_smile:

3 Likes

Bu doktor arkadaşı ben de tanıyorum sanırım :wink: Şaka bir yana şişe tortusu probiyotik bir üründür, içilmesi tavsiyedir çok abartmamak şartıyla, fazla probiyotiğin sonu da malum :slight_smile:

2 Likes

Arkadaşlar ben tam bir ihtiyar çömezim aranızda. daha ev biracılığının adı bile yokken türkiyede, youtube’da tek bir tane bile türkçe video yokken, sadece amerikalıların ve almanların videolarını internetten bulup izleyip starsan arayıp bulamayınca bazı yöntemlerle yapıp başarısız olunca bırakıp yeniden geri başlayan birisiyim. Ama şunu söylyim size o tortular ve bira içindeki mayaya karşı barsak alerjileri söz konusu olabilir. Tetikleyici ajan olarak o maddenin fazla alımı her zaan söz konusu olabilir. Tamamen zararsız probiyotiktir dememiz doğru değil. Tabi o alerjiyi geliştiren kişilerin mayalı içecekler almaları artık mümkün değil…

2 aydan sonra tortular taslasiyor. Ufak sallantilar bulandirmiyor