Teflon bant sarımı video isteği

( P.G.) #1

Merhaba,

İlk kiti kurarken benim kovada da musluktan biraz sızdırma yapmıştı. Bugün bir arkadaşta da aynı şey olmuş. Musluğa teflon bant saran arkadaşlar, bir dahaki kurulumlarında sarımı ve contayı takmayı kısa bir videoya çekerlerse çok iyi olur. Musluğun içe giren kısmında 4 ve 5’ci ize 1’er sarım yeterli olur gibime geliyor ama yine de deneyimli arkadaşlardan bir video görmek güzel olur. Bir de bu contaların yedekleri kolay bulunur mu?

Teşekkürler.

( P.G.) #2

Yok mu yeni kurulum yapan ve teflon saran?

(g d) #3

Video yok elimde, bir hafta kadar daha çekemem ama nasıl yaptığımı anlatabilirim. Musluğun dişli tarafının neredeyse yarısına kadar iki üç kat teflon bant sardım. Biraz abartmış olabilirim ama hiç akıntı olmadı.

Contalar nalburlar veya yapı marketlerde bulunabilir belki ama gıda ile temasa uygun olur mu bilmiyorum.

(Ezio Auditore) #4

Teflon bantı conta ile musluğun arasına bir iki tur sarsanız yeter. İki contayı da kullanmanızı tavsiye ederim. Biri dışa biri içe. Eskiden tekini kullanıyordum, hafif sızdırıyordu. Ama o bile sorun değil. Kuruyunca ve tortu birikince zaten duruyor. Dışa takılan conta da, vidayı sıktığınızda kovanın eğilip bükülmemesini sağlıyor.