Tekrar Tekrar Kurduğunuz Kitler

Merhaba, İlk kitim pilsener kovada yavaş yavaş olgunluğa doğru giderken şimdi ikinci siparişimi düşünmeye başladım butik bira sağ olsun seçenekleri artırdıkça ve forumları okudukça kafam daha çok karışıyor ve sıralamamı yeniden değiştiriyorum örneğin ikimci kit olarak bock mu stout mu kurmalıyım karar veremiyorum pek çok ürünü deneyeceğim ama işte budur diyeceğim biralardan devam etmek istiyorum bu nedenle siz bira sever dostların damak zevkine güvenerek en azından iki kez kurduğunuz ve memnun olduğunuz ürünlere ve onlara kattığınız ufak tefek değişim tariflerinize ihtiyaç duyuyorum pek çok konu altında bu yorumlar uzun uzadıya yapılmışsa da tek bir başlıkta toplanmasının daha yararlı olacağı kanatindeyim

2 Beğeni

En çok kurduklarım,

Buğday + 1kg DME + WB-06
Bock + 1kg DME + 200gr şeker
Pilsner + 1kg DME

ayrıca Smuggles, Wherry ve Evil Dog gibi biraları da tavsiye ederim.

DoppelBock 2 kit 19 Litre sıfır şeker s04 maya
Buğday 19 litre 1 kg Buğday DME + wb-06 maya

1 Beğeni

2 kit 19 itre derken,
2 adet muntons bock kitini tavsiye edilen 40 küsür değil de toplamda 19 litre olacak şekilde mi kuruyorsun?

1 Beğeni

Şimdi şunu okuyunca anladım :slight_smile:

(bu arada @haan in eksikliği büyük kayıp Butik Bira için)

aynen öyle hocam. Og Durumununa göre çift maya aynı zamanda.

Ben hep değişik kurdum ama ale tiplerini tekrarlarım sanırım. Anca 7-8 kit oldu gerçi :grinning: acemilik ortaya çıksın böylece :blush:

Buğday + 1kg DME + WB-06 kurup memnun olmayan yok gibi tek sorun kış için çok uygun değil galiba

Bu başlık benim gibi yeni kit arayisindakiler icin cok verimli olmuş, deneyimli arkadaşların vazgeçemediği tatları ben de çok merak ediyorum takipteyiz efenim :beer:

Muntons Stout ve Wherry…Olmazsa olmazım.

Hiç tereddüt etmeden tekrar tekrar kuracaklarım;

Muntons Buğday + 1kg buğday dme + WB06
Oranje Bock veya Bock
Cortez Gold
Evil Dog

muntons bock kitim şişede 6. gününde deneme şişemi açtım tek gelime ile gelecek vadeden genç bir yetenek kendi adıma bu kiti veya 2 x orange bock kiti mutlaka yeniden kurarım gibi geliyor zaten okuduğum kadarı ile bock ve buğday kitleri büyük bir çoğunluk tarafından çok beğeniliyormuş önceliği bunlara verip stok yaptıktan sonra alternatif tat arayışlarına girmeyi planlıyorum