Terim Önerileri

Bira sözlüğüne eklenmesini düşündüğünüz orjinal kelimeleri ve karşılıklarını buradan önerebilirsiniz.

Örnek : Hidrometre - Yoğunluk Ölçer gibi.

2 Beğeni

sanitasyon: arındırma işlemi.

all grain: tam tahıl

1 Beğeni

stout : (renk skalasına göre ) zift :smile:

4 Beğeni

haha bende başlığı okuyunca Fatih Terim bu işe el mi atti dedim… :)) hahaha

1 Beğeni

Bu forum ve grupları takip etmemin en büyük nedenlerinden biri hem kullanılan yerli biracılık terimlerini öğrenmek, hem de biraz katkı da bulunmam. Her ne kadar bazı kelimelerin zaten dilimizde yer edinmiş(hidrometre, sanitasyon vs.) ve bazılarının kökenlerinden (lauter, vorlauf vs.) çok kopmaması gerektiği düşünsem de bazı kelimeler hakkında ihtiyacı ben de hissediyorum. Verebileceğim bir kaç örnek:
Brewer: Şerbetçibaşı (tapdk yetkilileri “bira ustası” diye geçiyor)
Mash: Meş (mayşelemek kelimesini kim nasıl soktu bu dile bilemiyorum ama son derece kullanımı zor bir kelime)

4 Beğeni

Teknik dile yerleşmiş bazı kelimeler var hidrometre gibi. 15 asırlık tarihi olan hidrometreye bunca zamandır başka isim bulamadıysak bence bırakalım öyle kalsın. TDK olayın ruhunu yakalayıp, neden hidrometre dendiğini kavrayarak mı çevirmiş bilinmez; suölçer demiş vaktiyle.

@SertacAkar sanitasyona kendisinde bir çağrışımda bulunmadığı sebebiyle sıhhileştirme demişti. Çok fazla disiplinde kendine yer bulmuş bir terime yeni bir karşılık türetmek, yüz yıl sonrasının dilbilimcilerine bulmaca hazırlamaktan ötesi değil.

Almancası Maische… @Cem

1 Beğeni

Ben genellikle partial mash yapıyorum. Hatta partial mash yapım süreciyle ilgili bir konu aömayı da düşünüyorum. Belki bu açıdan “partial mash” yerine “yarı tahıllı üretim” vs de diyebiliriz.

Bu başlık altında gayet başarılı denemeler yapılmış fakat sonra nedense kimse geri dönüs yapmamis. Bence bu kısma biraz daha yoğunluk verilebilir. Özellikle bu işin ülkemizde kalıcı olmasını istiyorsak kendi terimimizi uretmeli hatta mümkünse ilerleyen yıllarda kendi hammadde uretimimizi yapmaliyiz. Madem bira ilk bu topraklarda cıktı. Butik biranın internet adresinde göbekli tepe geçiyor yanılmıyorsam. O zaman biz de bizim de bu işin içi de olduğumuzu göstermemiz lazim. Özellikle kültürel bariyerler olsa da bu coğrafya da bence bu aşılamayacak bir durum değil.
Ben henüz bu hobiye yeni başlayan biri olarak bu işin cahiliyim diyebilirim. Bence bu işe gönül veren sizlerin yardımı ile bu başlık daha da canlanmali.

Chiller- kazan soğutucu
Partitial Mash -parçalı mayşeleme
Fermenter - bira kovası

3 Beğeni

Og fg, deyip duruyoruz ama tam anlamıyla nedir bunlar diye merak ediyordum, öğrenmişken paylaşayım.

Og: Original gravity (İlk yoğunluk)
Fg: Final gravity (Son yoğunluk)

3 Beğeni