Termometreli hava kilidi

Termometreli hava kilidiNi nasıl kullanıyoruz üstadlar

termometrenin ucunu kovanın ortasına gelecek kadar delikten geçirip suyunu koyduktan sonra kapağını kapatıyorsunuz.

Üst taraftaki kapağı kapatınca kablodan dolayı boşluk kalıyor gaz çıkışında döküntü yada olumsuz etkileme gibi bi durum olurmu

Merhabalar bende sizin gibi bu ürünü yeni aldim… daha kullanma fırsatım olmadı ama sanırım ortasındaki çizgiye kadar su dolduracaksiniz. Ve üst kapağın dibinde takozlara kadar ittirin. O takozlar hem kablonun geçmesine müsade ediyor hemde cekvalfin karbondioksiti çıkarmasi için gerekli boşluğu oluşturuyor… üst kapak tamamen kapansa zaten hava çıkmaz ve ürünün bir anlamı olmaz

Evet çok Mantıklı :blush: teşekkür ederim

1 Like

Termometrenin ucu delikten gecerse tabii

Benim için önemli olan kablonun üst kapağı kapatırken iki parça arasında boşluk bırakmaması hava kaçağı olmasında çekindiğim için yine ilk kitteki hava kilidini kullandım :blush:

Hocam rahatlıkla giriyor. Fakat termometre ile beraber satılan iki parçalı hava kilidinden almanız lazım. Kristal hava kilidi adı altında satılan hava kilidi farklı, olmuyor.

Yok kristal değil termometre ile satılandan aldım ama dediğim gibi üst kapakta kablodan dolayı az da olsa boşluk kaldığı için başlangıç kitindeki kilidi taktım yine

Kurulumdan önce su sıcaklığını ve hava kilidi + termometresi deneme amaçlı kapağa takip kovaya su doldurup deneme yaptım.
Üst kapağı biraz bastırın sorun olmaz… veya hafif açık kalsada sorun olacağını sanmıyorum. İçimdeki su oksijen temasını engelleyecektir.
Benim söylemek istediğim farklı bir şey var.
Bu ürününün kovaya giren kısmı diğer termometrelere göre daha kalin. Bundan dolayı kapaktaki contayi zorluyor. Ben çıkartırken çektim contalarda çıktı yerinden. Sonrasında kurulumu yaptım ama contalari tam oturtamadim. Benim sistem dolap içinde olduğu için contalara basması için hava kilidi üzerine köpük koyarak hafif baskı yaptım. Ona dikkat edin bence…
Q

1 Like

Hava kilidi ile üst kapağı arasında boşluk zaten kalıyor. Kablo olmasa da kalıyor. Hava çıkışı oradan oluyor. Güvenle kullanabilirsiniz.

Hocam zaten sonuna kadar sokmanıza gerek yok. 1 cm yeter. Çünkü giderek çapı artıyor.