Ticarilerin üretim yeri-tat farkı

Merhaba arkadaşlar,
2 gün sonra şişelemesini yapacağım 5. Kitimin şişelerini bugünden hazırlamaya başlamıştım.Şişe temizliğini yalnız yapanlar bilir,o şişeler temizlenirken kafada düşünceler,fikirler yürür gider :slight_smile:
Benimde tam o sırada aklıma geldi bu konu. Üniversite hayatım boyunca farklı şehirlerde bulundum ve hemen hemen her bulunduğum şehirde efesin izmir üretimine övgüler vardı.Ankara,adana vs daha acı oluyor gibi bir algı var insanların aklında.
Çok fazla efes tüketicisi olmadığımdan ben bir fark sezmiyorum. Kullandıkları reçete ve hammaddenin farklı olduğunuda düşünmüyorum. Bu konuyla ilgili bilgisi veya tahmini olan birileri forumda var ise ve bilgilendirirse sevinirim :beers:

Bölgesel hammadde alımı ana etmen olabilir… Ayrıca her fabrika aynı makina parkına sahip değil… örneğin vakti zamanında Adana fabrikasında eski teknoloji kullanılırken Ankara fabrikası tam otomasyonlu son sistemdeydi… Aradaki fark ilişkilerde bile kendini gösteriyordu. Adana ziyaretlerimde banttan pastörize olmamış buz gibi hayatımda içtiğim en güzel Efesler çay niyetine ikram edilirken, Ankara’da sistemin çalışmasını çay içerek izlerdim. Bir diğer faktör maliyet düşürme amaçlı hammadde kalitesi ve reçete ile oynamak olabilir ki nerede gençliğimin Efesleri demeye başlama ve bırakma nedenimdir. Bira bu kapağın altındadır Efes’i şimdinin en baba efesini bira olarak kabul bile etmez. Heleki zamanında değerini bilemediğim Tekel birası. Büyük karakterlerdi :frowning:

2 Beğeni

Her şeyin başı su.

(gönderi en az 20 karakter olmalı)

3 Beğeni

en önemli ayraç kullanılan SU’dur … (BENCE)

2 Beğeni

Eskiden efes Lüleburgaz fabrikasında çalışan kuzenim bu farkı su ile açıklamıştı. Biranın üstündeki kodlardan hangi fabrikada üretim yapıldığı ayırt edilebiliyor. Ama tabi bu ihtiyacımız olmayan bir bilgi artık :slight_smile:

1 Beğeni

Eski bir fark aslında şehir efsanesi bir nevi. Eskiden fabrikalar musluk suyu ile üretim yaparlarmış o dönemde İzmir çıkışlı Efes daha lezzetli dendiği için öyle bir görüş kalmış insanlarda. Ama günümüzde su standart olarak kullanıldığı için böyle bir fark yok aslında.

1 Beğeni

En güzel Efes İstanbul Efes’idir… Neden mi? Çünkü hala bakır kazanları var…

Şaka şaka… Bakır kazan orda duruyor tabii ama kullanıldığını sanmıyorum… Hammadde deyince muhakkak tamamı yurttaki tüm üretim tesislerine dağıtılıyordur, su hariç… Suyu fark ediyor olabilir, ki ben bu farkı hissedebilene saygı duyarım ancak…

2 Beğeni