Tom Caxton Lager

Bu kiti sipariş etmeden önce forumda kit ile ilgili çok fazla paylaşım ve bilgi yoktu bu sebeple kaynak olması açısından paylaşıyorum…
Tom Caxton Lager Kit
1 Paket Mj Bira Kiti Güçlendirici
250 gr Buğday Dme
250 gr Şeker
1 Paket Us05 Maya

Kovada 2 hafta (19-21 derece)
750/360 küp şeker şişe başına 2 adet
Şişede 12 gün

Og 1060
Fg 1008
Abv : %6.83

Kitin içinden çıkan şerbetçi otu tozunun 1/3 ünü kurulum esnasında kullandım, geri kalanını eklemedim.

Renk kit güçlendiriciden dolayı koyu…

Sonuç ; alkolü nispeten yüksek olmasına rağmen içimi çok rahat ve doyurucu bir gövdesi var. Şerbetçi otu aroması biraz daha fazla olsa taşırdı, o yüzden keşke 2/3 ünü kullansaydım.

Ancak genel itibariyle çok güzel bira oldu tavsiye ederim.

Güncelleme şişede 13.gün
Buğday Dme nin kalıcı köpük etkisi iyice kendini gösterdi…

14 Likes

Merhabalar;

Ale mayası yerine lager mayası kullansam sizce nasıl olur?.. En son lager yaptım tamamen mecburiyetten ama sonuç çok tatmin ediciydi O açıdan soruyorum? bu işte de oldukça yeniyim… henüz deneme aşamasındayım yani.

bu kiti ben de denemek istiyorum diğer kitlerle yada ticari biralarla benzer ve farklı yönlerini biraz daha açar mısınz

Merhaba,

Lager maya kullanabilirsiniz ancak sıcaklık kontrolünü yapabilecek sisteme sahip misiniz, lager mayalar çoğunlukla 8-14 'C arası sıcaklıklarda en iyi verimle çalışır.

1 Like

Öncelikle şunu belirteyim, Muntons Pilsner e göre daha gövdeli ve lezzetli bir bira, şot eklemesi sizin elinizde olduğu için acılığı damak zevkinize göre ayarlama şansınız var bu da bir avantaj.
Ben 1/3 ünü kullandım çok acı olmasından korktum ama 2/3 ünü kullansam daha iyi olurmuş birada hiç acılık yok şuan.
Renk olarak başlangıç kitine oranla daha koyu bir bira, ayrıca yarım paket buğday dme eklemesi de yaparsanız stout gibi yumuşak ve harika bir köpüğü olacaktır.

1 Like

Merhabalar nen de bu kiti kendi mayasi ile 1250 seker kullanarak kurdum serbetci otunu kurarken ekledim 18 gun kova 18 gun sisede durdu
Izlenimim cok lezzetli gazli kopuklu bir bira oldu
Fakat birdahaki sefere serbetci otunu siselemeden 3 gun önce kovaya ekleyecegim
Bi kiti tavsiye ederim

1 Like

Kesinlikle tavsiye ediyorum tekrardan…
Şişede 18.gün köpük dayanımı ve kalitesi harika, keşke şişede 2 ay ve üzeri tutabilseydim ama 15 şişe kaldı malesef bu kitten…

Az önceki resimleri giriş kabul edersek…

Gelişme;

Veeee sonuç;

:slight_smile:

1 Like

Hocam selam bende bu kiti haftaya 750 gr extra açık dme ve 250 gr so açık renk dme kullanarak yapacağım. 250 gr da şeker ekleyeceğim maya olarak k97 kullanacağım tek sıkıntım k97 maya nasıl olur hiç bir fikrim. Yok umarım sizin gibi güzel içimi bir bira elde ederim :neutral_face:

1 Like

Emrah Bey merhaba,
K-97 içerisindeki enzimler açısından us-05 e çok uzak bir maya değil merak etmeyin en az benimki kadar keyifli bir biranız olur, yalnız şotlu dme kullanacaksanız, 250 gr dahi olsa, bence kitten çıkan şot un tamamını eklerseniz fazla acı bir biranız olabilir, acı seviyorsanız sorun yok tabi :slight_smile:

Kitten çıkan tozun 3 te 1 ini şu an kova da olan cervaza ye ekledim bilmiyorum onu kullanıp kullanmamak ta kararsızım. Hiç kullanmayabilirim :blush:

Şişede 21.gün…
Gerçekten güzel bir bira oldu…

3 Likes

Serbetci otunu 3 gun kala eklerken serbetin ustune ekleyip karistirmak gerekirmi?
Sonradan eklemenin avantaji nedir?

İçinden çıkan şerbetçi otu pelet formda değil tuz gibi bir formda bilginiz olsun…
Ben eklemeyi kurulumda yapmıştım, şişelemeden 3 gün önce yapılırsa daha aromatik olur bence…

1 Like

merhaba,
şeker yerine bir paket buğday dme nasıl olur sizce

Çok güzel kremamsı bir köpüğünüz olur :slight_smile:

Çünkü tarifinize uygun yapacağım kiti ancak yarım paket buğday dme kalınca nemleniyor çöp oluyor :slight_smile: eğer bir sorun olacaksa diye sormak istedim, teşekkürler bilgi için

1 Like

Aslında ağzını sıkıca kapatırsanız ziyan olmaz dme, hava almasın yeter, çok hidrofobik bir yapısı olduğundan havadaki nem bile topaklanmasına neden oluyor.

Toz şotun içeriği nedir acaba bilginiz var mı özellikleri nedir meyvemsimi, otsu mu kurulumun başında kullanmanız aroma açısından belirgin bir etki yaptı mı acaba

Toz şerbetçi otunun içeriği bilgi olarak paylaşılmamakla birlikte kendi kimya bilgimle yorum yaparak söylüyorum, bence toz şerbetçi otu hop tea dediğimiz solüsyonun kaynatma ile yoğunlaştırılarak (ekstraksiyon) kristalize edilmiş hali gibi geliyor…
Belirgin bir acılık yok benim biramda sebebi de paketin 1/3 ünü kullanmam, acı bira sevmiyorum, maltımsı aromaları tercih ediyorum…

1 Like