Triple kitinin rengi

Triple kitinden yaptım ancak rengi sayfasında görüldüğü gibi sarı renkli olmadı. Bitter ya da tuborg amber renginde kahverengiye yakın bir kırmızı oldu. Başlangıçta sıcaklığı iyi ayarlayamamıştım (26 dereceyi gördü, sonra 20 derece civarına indirdim.), ondan oldu diye düşündüm ancak google görsellerde diğer insanların yaptıklarına bakınca da koyu renkli olduğu görülüyor.

1 kg şeker kullanarak, 2 kitten 18 litre yapmıştım. 12 gün kovada bekledi, 2 haftadır şişede bekliyor. İlk 26 derece dışında ~20 derecede bekledi. Rengin bu şekilde olması normal mi?

Benimkinin rengi de böyle olmuştu. Gerçi ben burbonlu meşe yongası ve Belgian Candi Sugar katmıştım, onlar az da olsa rengi koyulaştırır ama bir fikir verir size. Sizin yapımınızda bir sorun olduğunu sanmıyorum, kendi rengi kırmızımtırak ve koyu kitin, sayfasında göründüğü gibi sarı değil.

7 Beğeni

manzaraya karşı ne tatlı gitmiştir şimdi o bira…
canım çekti. kahrolsun istanbul ofis hayatı.

1 Beğeni

Eve gitsek de bira içsek :smiley:

4 Beğeni

Merhaba, ne kadar candy sugar kullandınız acaba? Bir de Magma diye bir triple var IPA tadında. Sizce bu kite dry hopping yapıp biraz IPA tadında bir Triple yapmak nasıl olur?
Teşekkürler.

Kayıtlara baktım, 2 kite 500g candi sugar, 500g şerbetçiotlu malt özütü ve 350g toz şeker kullanmışım bunda, 18 litre olarak yapmışım.
Dry hopping ise “yaparsanız olur” cinsiden bir uygulama :slight_smile: .
Magma’yı yurtdışında taze olarak içmiştim, buradaki ile pek alakası yoktu. Buradakinde şerbetçiotu araması falan kalmamış, muhtemelen ithalat sürecinde gümrüklerde, antrepolarda süründüğü için.
Tazesi ise bayağı yoğun şerbetçiotu aromasına sahipti. Dry hop yaparsanız (miktara göre) orijinaline daha yakın bir bira elde ederseniz muhtemelen. Orijinalinde dry hop için Simcoe kullanılıyor.