Unutulamayan yerel üretici biraları

Herkese merhaba,

Gezdiğim yerlerde genellikle yerel üreticileri internetten araştırıp biralarını denemeye çalışıyorum.

Her ne kadar dolar-euro almış başını gitse de, yurt dışında, farklı şehirlerde denenen ve mutlaka denenmeli denilen yerel üretici biralarının bir listesini oluşturabilirsek olası bir seyahatte güzel bir kaynak olabilir düşüncesiyle bir başlık açmak istedim.
Facebook grubunda dolanırken bu gibi paylaşımların olduğunu görüyorum; gerek arama, gerek düzen ve kolay ulaşım bakımından forumda bir başlık açtım.

Başlangıç yaparak;

Viyana’da 7stern isimli bir yerel üreticisinin Smoked Porter birasını unutamıyorum. OG:1056; %5.3vol.

Barbeküye kafamı sokmuşcasına bir is tadı ve kokusu, isli stout-porter gibi koyu biraları sevenlerin denemesini tavsiye ederim.

1 Beğeni

Unutamadığım yerel üretici biraları…
Birini söyleyeyim, Antalya Otel Birası.
Antalya’daki herşey dahil otellerde verilen o sulu karışımı kim üretti diye merak etmiştim. Antalya kökenli bir üretici üretmekteymiş. Gidip fabrikasına kavga etmeye bile karar vermiştim. Bira adı altında bu kadar kötü kokan ve tadı hiç birşeye benzemeyen birşeyi nasıl olur da bira diye insanlara içirmeye çalışır diye.

Eh sadece iyiler akılda kalmıyor bazen kötülerde akılda kalıyor.

3 Beğeni

Galiba PERGE bira idi o Antalya’da dağıtılan bira. Belki oteller de ekstradan sulandırıyorlardı, Rusların Almanların tüketimine yetişebilmek için :joy:

1 Beğeni

Bruggeda barbar içmiştim yerel üretici sayılır mı bilmem ama barbar bira iyiydi. Çok iyiydi.