Uygun fiyata ideal soğutma

Merhaba Sevgili Bira severler,

Biz 2 arkadas bir oturusta 10ar tane bira icen insanlariz.Bu kadar sevdiğimiz bir içkiyi kendimiz yapmaya karar verdik ve bu hobiyle tanistik.Başlangıçta 1 kit soyledik ama 46 tane biranin yetmeyecegini dusunerek 2 kova daha soyledik.Hepsini ayri ayri soğutma çantalarına koyacağımıza, Yapı marketten strafor ve yapıştırıcımızı alıp içine 5 tane kova alabilecek büyüklükte soğutma kutumuzu yaptık.İçersine 24 saatte 1 koydugumuz buzlu sular ile gayet soğuk duruyor.

Tam35 Göztepe’den Sevgiler.

Yükleme: 6ECA8C08-4D5B-428B-8FB1-3E10EB77AE7A.jpeg… Yükleme: C4197F64-D7B4-4495-9318-0CFB0233EDD8.jpeg… Yükleme: 2697C26F-FE84-41AB-AD57-59783602D608.jpeg…

5 Beğeni

selamlar, gayet başarılı olmuş. :slight_smile:bol biralı günler. :slight_smile:

Bu kadar yoğun içiyorsanız maliyetini çıkaracağını düşündüğümden 3 kovanın sığabileceği uzun bir meşrubat dolabı ve termostat alıp bira başında beklemeden yaz kış bira yapmanızı tavsiye ederim.

3 Beğeni

köpükleri birleştirmek için ne kullandınız acaba?

@aydin Dyson isminde bir yapıştırıcı var, arabama difüzör yapıştırdı usta o derece yani :wink:

Bazı yapıştırıcılar köpükleri eritebiliyor o yüzden dikkatli seçmek lazım. Ben şahsen mastik silikon kullandım. Şimdi yeni bir sistem ekleyeceğim buna. Mini buzdolabı ile bu odacığı soğutmaya çalışacağım

üstadım çok iyi bir fikir bulmuşsunuz. sizin köpükler baktım da ince, bende 8’likler var. Onları uzun çiviyle tuttursam ve de koli bandıyla içerden desteklesem hallederim gibime geliyor. Malum önümüz yaz sıcakları. Birkaç şişeyle kova soğuk kalıyorsa süper, denemeye değer gibime geldi.

Dışarıdan çok hava almadığı sürece hiç sıkıntı yok. Bizim köpükler 5cm. Ona rağmen kovaları 26 dereceden 18 dereceye kadar indirdik. Biraz daha buzlu şişe koysak daha bile düşerdi fakat 18-20 arası hedefledik biz. Aynı zamanda altına su dolu leğen ile daha da soğutulabilir. Tavsiye ederim size de.

halen kovayı patpata sarıp gece de dışarıda bırakıyorum. 3 tane donmuş pet şişe gün boyu yetiyor, patpat olduğu için aradan bakıp dereceyi de kontrol edebiliyorum. Ama havalar daha da ısınacakmış, dediklerinizi uygulayacağım

Bende ilk defa yapıcam bu sistemi deneyebilir miyim? Önerir misiniz?

1 Beğeni

Bir sıcaklık ölçer de alin ve sabah aksam duruma gore donmuş şasallari kenarlara koyun. Sıcaklık değişimlerine gore şaşal sayısını değiştirin. İyi takip edilirse güzel bir sistem. Ben bodrum katta tutuyorum. Sıcaklık 22 derece civarı. İhtiyaç olsaydı boyle yapardım.

Cevabınız için teşekkür ederim