Vişneli Bira yapimi

Merhabalar.
Mevsim olarak vişne meyvesinin zamani artik geldi.
Dolayisi ile el yapimi bir kriek yapmak istiyorum.
Birada vişne nasil kullanılır?

Kafamdaki çözüm visneleri cekirdekten ayırıp derin dondurucuda dondurmak ve sonra onlari blender ile parcalamak, bu haliyle dogrudan bira şerbetine eklemek…

Ben de çekirdeklerini çıkarttığım vişneleri buzdolabında votkada beklettim. İkinci fermantasyonda filtre kahve için kullanılan french pressde hafifçe ezip suyunu mayşeye ekledim.

(Kesin doğru yontem hangisi bilemiyorum ama vişneyi şişeleme aşamasında eklemek kesin yanlış :slight_smile: şişe açılınca köpükleri fışkıran acayip bir şey çıkıyor)

Ben vişneli bira yapsaydım. 23 lt için en az 3 kilo kadar vişneleri yıkadıktan sonra blender ve bir bez yardımıyla suyunu çıkarıp bunu 2. Fermentasyon sırasında biraya ilave ederdim.ama sıcaklığın 15 derece civarında olması lazım. Yoksa koku ve aromanın çoğunu muhtemelen kaybedersiniz. Ayrıca 1. Fermentasyon sonunda alkol en az % 5-6 olması lazım yoksa biranizdan muhtemelen enfeksiyon kapar. Tabii 2. Fermentasyon kabına önce visne suyunu koyup üstüne genç birayı sifonlamaliyiz. Böylece bira oksitlenmez. Vişne suyunu kaynatirsaniz enfeksiyon riski düşer ancak koku ve aromanın çoğunu kaybedersiniz.

3 Likes

Geçen sene Stout kiti Eren Bey’in anlattığına benzer şekilde yaptık, 1 kg donmuş vişneyi (donmuş meyvede şekerler çepere daha çok yaklaşıyor) 2 en küçük boy kutu vişne suyu ile kaynatıp sonra ezdik, sonra filtreleyip ikinci fermantason kovasına alıp diğer kovayı bunun üzerine sifonladık, oldukça beğenilen bir bira oldu

1 Like