Vortex of Clutter - Vanilla Porter (Ecinni Brewery)

Gitaristi olduğum grubum Vortex of Clutter için yaptığım porter. Henüz şişede 2 hafta geçiren genç bir bira olmasına rağmen gazlanma ve tat oldukça yerinde. Yalnızca vanilya tadı beklediğimden geride kalmış durumda. Şişede bekledikçe güzelleşeceğine inanıyorum :slight_smile:

6 Beğeni

Şişede 3.5 hafta ve inanılmaz lezzetli bir birayla karşı karşıyayım.

Görüntü : tam siyah. yoğun ve kalıcı bir köpüğe sahip.

Koku : burunda çikolatamsı kavruk malt ve gerilerden gelen bir vanilya kokusu hakim. bira bardakta ısındıkça (ki zaten çok soğuk içilmemeli) bu aroma daha çeşitlenerek meyvemsi notalar da ekleniyor.

Tat : 19 litreye kurulduğu için ağızda kremamsı gövdeli bir dolgunluk hissi yaratıyor. Orta/üst gövdeli bir bira diyebilirim. Önlerde kavruk malttan gelen çikolata ve hemen ardından vanilya çayından gelen vanilya aroması mevcut. Aynı zamanda bira ısındıkça, şarap ya da pekmez gibi değil ama hafiften siyah üzümü andıran meyvemsi bir tat da damakta yerini alıyor. Yine çok gerilerde kahve tadı da mevcut. %5.5 abv alkol oranını ise çok gerilerden hissedebiliyorsunuz.

Bu bira benim 4. kitimdi. Çok büyük bir siyah bira fanı olmamama rağmen en beğendiğim biram oldu.

7 Beğeni

Köpük, renk ve etiket çok güzel duruyor. Biranızı içtikten sonra bir solo videonuzu burada görmek isterim. :slight_smile:

1 Beğeni