Wheery Cooper ve Oranje Bock Tadanlar Yardım

(Tekin) #1

Selam bira severler. Kova 2 haftadır falan boş. Şimdi yaz için bir bira yapayım diyorum. Şu anda şişede Stout ve buğday var. Oranje bock içimi hafif bir bira onu yapacağım. Fakat bir tane daha yapayım ve içimi güzel ve çok acı olmasın istiyorum. Hatunda içecek çünkü :slight_smile: Wheery ve cooper deneyenler bir fikirlerini paylaşabilir mi acaba?

(ferhat) #2

oranje bock benim de merak ettiğim bir bira ama şu an sitede satışı yok. nerden buldunuz acaba?

(Tekin) #3

Bir an korktum siz öyle deyince bitti sandım. Hemen siteye koştum. :joy: 2 ya da 3 gün önce stoklara yeniden girdi.

(Boo Beer) #4

Wheery bende yeni sipariş ettim onun hakkında bir şey diyemem ama hafif bir şeyler isterseniz Mexican Cerveza tavsiye ederim :slight_smile:

(Levent Bali) #5

wherry çok beğendiğim bir bira oldu, sitede yazanın aksine buzlu bardakta buz gibi içmeyi sevdim.

ama 1.5 aydan fazla şişede durması şart bence.

(ferhat) #6

stoklara girince haber ver demiştim ama o özellik çalışmadı anlaşılan :slight_smile:

(ArdA) #7

coppers suan kovada bakalım haftaya şişelicem :smiley:

(Tekin) #8

Tadı satılan ticari biralardan birine benziyor mu? İçimi nasıl hafif mi?

(Özgür) #9

Wherry’i şiddetle öneriyorum ama sevis sıcaklığı olarak 12-14 derece öneriliyor, önümüz yaz tercih sizin. :slight_smile:

(Tekin) #10

İşte o biraz sorun mu acaba :slight_smile:

(Özgür) #11

Levent Bey soğuk olarak da beğenmiş mesela, tercih meselesi. :slight_smile:

(Levent Bali) #12

hiçbir ticari biraya benzemiyor :slight_smile:

(yiğit) #13

Wherry kesinlikle tavsiye ederim. Ben içemiyorum, hanım içiyor, bitecek diye bana vermiyor :slight_smile: . İkinci yaptığı hammer of thoru içiyorum ben, onu sevmedi. Soğuk soğuk çok güzel gidiyor bizce. İki hafta sonra içilecek hale geliyor ve her türlü ticari biradan güzel oluyor ama bir ay sabrederseniz tam kıvamını buluyor.

(Tekin) #14

Peki acılık nasıl? Tabiki damak tadı ama stout içemeyip efes malt içen biri için değerlendirirseniz. Sizce sevebilir mi? Ben içerim ama hatunu da düşünmek lazım :joy:

(Mehmet) #15

Wherry güzel bira ama yaz için dersen bence Lager, Cerveza, Pils daha uygun gibi. Tercih sıralaması yazıldığı gibi. Light DME+şeker ile.

(Levent Bali) #16

acı değil aksine tatlı, bisküvi aromaları var

(Tekin) #17

Lager pilsnere göre daha acı ama sanırım? Ibu değeri daha yüksekti. Wheery stokta kalmazsa diye sanırım onu da alıcam ama coopers kurucam bu gidişle.

(Tekin) #18

Teşekkür ederim bilgi için.

(Levent Bali) #19

wherry ciddi manada tortu bırakıyor kovada, şişelemeden 2-3 gün önce sifonla başka kovaya alma imkanınız var ise harika olur. 1 litre eksilmişti tortudan ayırınca.

(Tekin) #20

Yaparken bunu dikkate alacağım. Şu an için kovam yok ama belki bir damacanaya aktarır daha sonra şişelerim.