Wherry bira kiti ile başlangıç ve devamı

(ömür) #155

Hocam mayaları fazlada zorlamayın derim istenmeyen tatlar kokular olaşabilir. İllaki fg 1010 olacak diye bir şey yok demek ki mayalar daha aşasına inemiyor bence zorlamayın derim artık ve şişelemeye geçin derim elbette karar sizindir.

(Fatih yakar) #156

bakma çoktan şişelerdim de 250 civarı şişem var boş yok.
bende şişeler boşalana kadar biraz bu wherry üzerinde deneysel takılıcam…

(Fatih yakar) #157

Bugün 22 lt kurduğum kiti şişeledim 43 şişe temiz aldım.
Ayarlarıyla oynadigim kit fg olarak 1008 verdi : )

(Şişede 3 ay !) #158

Arkadaşlar, işin gerçeği ilk içtiğimde hiç beğenmemiştim…acı tad vardı…iki ay şişede bekledikten sonra mükemmel oldu.

(Oğuzhan) #159

arkadaşla elimde s04 ile kurulmus şişede 80 günlük (04.03.2018 itibariyle) 25 şişe civarı wherry var. damak tadıma uymadığı için takas etmek istiyorum pilsner lager tarzı bıralarla olabilir. Tekirdağ ve Sakarya (arası git gel yapıyorum ayda birkez) illeri civarı olabilir.

(Eylem Bilecik) #160

Tekirdag corlu civari bikac sise takas edebilirim elimde suan icin sadece coopers mexican cerveza var
@TomrisHatun

(Oğuzhan) #161

Merhabalar; şişelerimin hepsini birden takas etmek istiyordum lüleburgazdan bir arkadaş ile sözleştik şuan onun da pilsneri varmış pek sevmemiş, eğer onunla olmazsa dönüş yaparım size, teşekkür ederim :slight_smile:

(Okan Uzuntaş ) #162

merhaba arkadaşlar.şu an kurmuş olduğum ilk pilseneri içiyorum. ve az önce wherry kitini kurdum.
wherry kiti hakkında yorumlarınızı desteğinizi bekliyorum.teşekkür ederim. :smile:

(Koray Yalçın) #164

2 hafta kova, 3 hafta şişe sonrası wherry. Fotoğraf ne kadar yansıtıyor bilemiyorum ama son derece berrak bir bira elde ettim. Öneriler sonrası 21 lt’ye kurduğum bu kitten oldukça memnun kaldım, her zaman kenarda bulunmasını isteyeceğim bir bira. Bardağa koyarken kuvvetli bir köpüğü var ancak içim sırasında uzun süre eşlik etmiyor. Hanemizde bira tüketimi oldukça fazla olduğu için pek stoklu çalışamıyorum buna rağmen mutlaka bir altılı paketi ikinci aya saklayacağım. :smile: Şu muhteşemliğin üzerine daha nasıl bir lezzet eklenebilir, merak ediyorum doğrusu.

(Ömer Arbuş) #165

Wherry bira kitini 19 derece de 3 hafta kovada 2.7 gr şeker ile 2 hafta da şişede beklettim maalesef bir çok kişi gibi bende 2.7 kurbanıyım bu noktada sizce gazlanmasını beklemek mi yoksa kapakları açıp şeker ilavesi yapıp 2 hafta daha beklemek mi mantıklı.şimdiden teşekkürler

(Mehmet) #166

Merhaba,
Ben de bugün siparişini verdim ve 21 LT kurmayı planlıyorum. Şişeleme şekerini 1000/360 1 adet olacak şekilde yapacağım.
Siz kurarken harici maya veya şeker kullandınız mı? OG ve FG değerlerini aldıysanız paylaşabilir misiniz?

(Koray Yalçın) #167

Merhaba Mehmet Bey,

Premium kit olduğu için kendi mayasını kullandım ve kovaya şeker ilavesi yapmadım. Ölçüm cihazı edinmedim henüz, 15. gün şişeledim. Bu işe yeni başladığım için az gazlı olmasından çekinerek 750/360’tan iki adet olarak kullandım şişeleme şekerini. Bana kalırsa karakterini bozmuş. Bardağa koyduktan bir 20 dakika sonra fazla gazını atmasıyla damakta çok daha lezzetli bir tat bıraktığını söylemeliyim. Tekrar yapsam ben de 1000/360 tercih ederdim. Bol keyifler…

(Mehmet) #168

Koray Bey,

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Bol biralı günler :slight_smile: