Wherry kiti modifikasyonu

Merhabalar wherry kitini sipariş edicem ama daha yüksek alkollü olarak hazırlamak istiyorum ama epey araştırmalarım sonucunca gövde eksikliği şikayeti var 21 litreye kurmayı düşünüyorum bu bana alkol oranında %5 i yakalamamı sağlayacak ama acaba yarım kilo şeker (0,8 alkol artırımı için) yada açık renkli malt özü(0,5 alkol artırımı ve gövde artırımı) yada 1kg muntons bira kiti güçlendirici (bu OG yi fazla yükseltip maya yetersizliliğine yol açarmı?) gibi kafamda sorular var bu firmanın mayasının ne kadar OG kaldırabileceğini bilmediğim için bu konuda görüşünüze ihtiyacım var, şimdiden teşekkürler cevabınız için.

1 Beğeni

Gövde eksikliği olmayan, az gazlı, tam bir İngiliz Ale’si…Şişede 2 ay olgunlaştıktan sonra harika oluyor.Hiç değiştirmeyin bence.

2 Beğeni

Kiti 18L olarak kurabilirsiniz. Gövde, tat ve alkol oranı hissedilir şekilde artıyor. Bu kiti 6 defa değişik şekillerde kurdum ve bu formül en beğendiğim oldu. Yalnız en az 1 ay ideali 2 ay şişede bekleyerek sonuç alıyorsunuz, onu da eklemiş olayım.

5 Beğeni

Kesinlikle katılıyorum. 18 litre ile çok şahane renk, koku ve gövde elde ettiğiniz bir bira oluyor.

1 Beğeni