Wherry ve Pilsner'ı yarı yarıya karıştırmak

( P.G.) #1

Wherry ve Pilsner’ı yarı yarıya karıştırarak birbirinin aynısı 2 kit kurulabilir mi? Wherry’nin acılığı bu şekilde azalır mı? İçinden çıkan mayalar farklı mıdır?

( P.G.) #2

Mayalar farklı bile olsa, ikisi de ale mayası ve aynı tahıldan olduğu için 2 maya da bu karışımı işler mi?

( P.G.) #4

Bana göre hava hoş, böyle zift gibi IPA’lerden olmadığı sürece içerim de, tek ben içmiyorum ne yazık ki :). Ben bir orijinal sitesinden bakayım, tenekelerin içeriği aynı mı diye.

( P.G.) #5

Adamlar sadece ürün görseli koymuşlar, bırakın bilgi vermeyi, kitin içeriği bile yazmıyor. Butikbira’da daha fazla bilgi var :slight_smile:

( P.G.) #7

Daha önce içmedim Wherry. Böyle baktıkça IPA gibi görünüyor bana, ki çok az denediğim IPA’lerin hiç birini sevmemiştim, bir de acılığa çok dikkat etmem eşim yüzümden, o hiç içemez. Ama size güveniyorum, sanırım 2. kitim Wherry olacak.

(berry) #8

wherry ‘’ english bitter ‘’ sınıfında olsada ipaya benzemiyor. 20 litreye yaptım… şişeleme öncesi bayağı acıydı… 20 gün şişede mis gibi oldu… aromatik ve kolay içimli geldi bana…

( P.G.) #9

Wherry siparişi verdim. Acı gelirse otutur beraber içeriz artık 2 kasayı :smile:

( P.G.) #11

Biraz geçmişi güncellemek lazım. Wherry’nin acılıkla uzaktan yakından alakası yok. İçeriği 2 kutu da olsa 21 lt kurun, gövdesi hissedilsin. @Rahmi_Kocaman beyin dediği gibi şeker gibi bir bira bu. Bunu bu başlıkta yazılanların üstüne yazmak biraz garip ama düz bira değil aroma, acılık ve biraz daha fazla alkol istiyorsanız beğendiğiniz bir şerbetçi otunu hop tea yapın ve istediğiniz alkol düzeyine göre şeker ekleyin.