Whirlpool'dan Vessi - yeni nesil fermentasyon tankı

(Halil) #1

Whirlpool’un ürettiği ve crowdfund yaptığı yeni ürün oyun değiştirecek türden. Fermantasyon ve gazlanmayı aynı yerde yaparak biranın oksijen ile temasını kesiyor, direkt kovadan servis yapma imkanı sağlıyor ve fermentasyon sürecini 1 aydan 1 haftaya düşürüyor.

Türkiye’ye geleceğini bilsem düşünmeden alırım bir tane :slight_smile:

(Onur) #2

Hayallerin canlandığı makine.

Türküye denen cehennemde buna asla izin vermezler.

Bira şirketleri, ciddi baskı yaparak yurda girişini engellerler.

Ben hala butik bira gibi bir oluşumun ayakta kaldığına hayret ediyorum. Ülkede bir takım çevrenin ekonomik çıkarlarını zedelerseniz, o icat hemen yasaklanır veya ayağına sıkılır.

Uber, yurtdışından parfüm ithal edilememesi, telefon - elektronik ithaline yasak, sporcu gıdası ve vitamin ithal yasağı.

Temel hak ve özgürlüklere tamamiyle aykırı kararlar.

(biraci) #3

Aslında mantıklı ve güzel bir sistem, özellikle hoppy biraların okside olmaması için çok hoş. Ama benim gibi evde 10-20 çeşit bira olsun şeklinde motivasyonu olanlar için şişelemek hala tek seçenek :slight_smile: Çeşit meraklısı değilseniz bile sürekli içilebilir biranız olsun istiyorsanız bundan 2 tane almanız gerek…

(Pendik Artisanal) #4

1400$'dan başlıyor gibi görünüyor?

Bir de ben 7 günde bira yapmak istemem, net :slight_smile:

(Levent Bali) #5

ben isterdim :slight_smile:

Brew Day is Fun. Fermentation Isn’t.

(cbaykal) #6

fikir fena degil ama ikinci bir uretim icin beklemenizi gerektiriyor sanirim…
mayseleme dahil fermentasyon haric aradaki asamalari iceren, otomatize etmeyi saglayan, temizligi kolay ve az yer kaplayan, kompakt, 5-10 lt arasi uretime imkan veren bir cihaz bence ideal olurdu, receteyi, malt torbasini ve hoplari yukle, 2 saat sonra sonra serbeti fermentere aktar bitir isi… hem uretime sekte vurmaz, daha sık ve farklı receteler uygulamaya izin verir, sonrasinda ister keg e bas, ister sisele… cok pratik bir hale getirirdi tum olayi… kesin vardir bu isi yapan birsey:)
ki varmis aslinda http://www.brewie.org/machine/

(Pendik Artisanal) #7

Olsa isterim tabii de, 2 ayda anca oturan biralarım dahi olduğu için şüpheli geldi :slight_smile: