Xtra Tarifi Veriyorum Dikkat!

Daha önce böyle bir paylaşım görmedim forumda eğer varsa kusura bakmayın uyarılarınız doğrultusunda konuyu silebiliriz :slight_smile:

Evet konumuza gelecek olursak, öncelikle Coopers Pilsner kitinin şişeleme aşamasında başladı her şey. Kovanın dibinde kalan son bol tortulu kısmı şişelemek için doldurdum 50’lik tombul şişeye. Fakat baktım ki neredeyse şişenin %30’u boş kalmış. Hemen istemsiz bir şekilde (içgüdüsel diyelim) dolaptan kaptığım viskiyi açıp şişeyi tamamladım. Sonra viskiyi çektik üstüne ama acı olmasın fazla diye 1 küp şeker daha salladım şişeye ve kapattım. Toplamda 3 küp şeker %30 viski ilaveli şişeyi kapattım. Aradan 2 hafta geçti ve açmaya korktuğum o dip tortulu viski katkılı 3 küp şekerli tombul şişeyi açmaya karar verdim. Ve sonuçlar inanılmaz!

Gördüğünüz gibi koyu renkli, köpük şahane tam istediğim kıvamda. Biraz ağır ve yüksek alkollü, içimi Xtra’dan daha rahat ve bir tanesi neredeyse 3 normal biraya eşdeğer bir biram oldu. :slight_smile: Bundan sonra her kitten en az 5 şişeyi bu şekilde kapatacağım.

EDIT: söylemeden geçemeyeceğim Jimbeam den gelen aromaları tarif edemem denemelisiniz bence :smiley:

4 Beğeni

şimdi 1 şişe viski ile kaç şişe bira yapıyoruz? :grinning:

bende etil alkol var, onunla bir deneyeyim bunu…

Etil alkol vs. denemedim tavsiye etmem vodka ve viski ve hatta gin olabilir aroma vermesi amacıyla. Çok fazla alkol konması durumunda mayalar yüksek alkolde çalışmaz alkol dayanımı göz önünde bulundurulmalı. 1 shot bardağı ile 2 küp şeker daha uygun geliyor bana şu an.