Yarın ilk kitimi kuruyorum ama kararsızım

arkadaşlar merhaba. yarın ilk kit olarak pilsener kuruyorum… bir adet 0.50 kg açık kuru malt özüm var bunun yanına sizce 050 kg şekermi yoksa 1 kg şekermi koysam daha iyi olur? yani biraz alkolü fazla olsun diye 1 kg var aklımda ama tarifin dışına çıkmış olacagım için kötü sonuç almaktan korkuyorum belki bira acı olur lezzeti kötü vs diye… nedir fikriniz böyle kuran varmı?

Bence ilk kitini tarife uygun yap, sonrasında tarif değiştirdiğin zaman neler değiştiğini keşfetmiş olursun :slight_smile: Hatta malt ı da kullanma 1kg şeker ile yap bence :slight_smile:

İlk kit kurduğumda sedece şeker ile kurmuştum. Sadece 0.5 kg malt ve 0.5 şeker ve sadece malt ile kuran arkadaşlarin biraları ile aynı anda tada şansım oldu. Aradaki fark yok denecek kadar azdi sadece malt olan çok az daha lezzetli gibiydi ama çok çok az. Bence ucunun de eksiği govde idi. Bu yüzden 0.5 malt ve 0.5 şeker ile 20 litre kurmak ideal olur.

1 Beğeni

peki 1 kg şeker 0.50 kg malt ile 23 litre kursa. nasıl sonuç alırım sizce?

Bugün 4 hafta önce kurduğum ilk kitten birkaç şişeyi bodrumdaki tanıdıklar da tatma şansı buldu.
Ancak ben ilk kiti 2 adet 0.5 kg dme ile kurdum.
Bodrum dan gelen cevap:
Güçlü lezzet.
Gövdeli tad.
Mükemmel…:laughing::laughing::laughing:

Dolayısı ile ilk kite iyi başlamak lazım.:grinning:

Alkolü yukseltirsiniz ve lezzet çok değişmez bana kalırsa. Gövde olarak da zayıf kalır. Ama işte ilk kit … olmazsa 23 lite kurup zayıf govdeyi deneyin, lezzet olarak sorun olmaz nihayetinde. Buna göre sonrakileri sekillendirirsiniz.

1 Beğeni