Yaz Aşkı lager bira kiti

Yeni ürün Yaz Aşkı lager bira kiti hakkında öneri ve deneyimlerinizi bekliyoruz.
:beer::beer::beer:

Daha önce satılmadı sanırım, hangi marka acaba? Çok açıklayıcı bilgi de yok. Deneyenler zamanla paylaşırsa iyi olur

etiketini görsek bi?

Ürünün hangi sıcaklıklar da fermante olduğu hakkında bilgisi olan varmı acaba. Fiyatı çok makulmüş

bu yerli bir ürün mü ? @Taylan bey

(İdeal mayalanma sıcaklığı 15° - 25°C aralığıdır. Mangrove Jack’s tarafından üretilmiştir.)
Kit açıklamasından alıntıdır.

1 Like

Ben o kısmı gözden kaçırmışım.Teşekkürler.İlk defa Türkçe isimli üstünde Türkçe yazan kit görünce :slight_smile:

Fiyatı uygun olmasından dolayı bu kiti vişneli olarak kurmak istiyorum. Fakat kontaminasyon olmaması için vişneleri şerbet e nasıl ekleyebilirim bilmiyorum önerileriniz varsa dinlemek isterim

Merhaba,
Unutmayın, 20 litre olarak kuruluyor.

Ali bey 20 litre olması sıkıntı değil de vişneyi nasıl ekleyebilirim o problem :slight_smile:

Bu durumu Taylan beye danışmanızı tavsiye ederim.

Merhabalar bu kiti 720 gr şeker 500 g kuru malt özü ve kit içinden çıkan maya ile kurdum bakalım sonucu göreceğiz

https://youtu.be/t6BX-9ha5no

@Taylan bey bu kiti vişneli olarak kurmayı planlıyorum fakat kontamine olmaması için vişneleri hangi yöntemle kovaya ekleyebilirim?

Bu kiti M29 French Saison Ale Bira Mayası ile kursam sizce sıkıntı olurmu? Gaziantep ilinde olduğum için sıcaklıklar çok yüksek mecbur bu tarz bir maya kullanmam gerekiyor.

Ben de alacağım yakın zamanda bu kitten fakat bu sıcakta nasıl yapılacak ben merak ediyorum. Gerçi son birkaç gündür serindi ama… Lager bir de…

Bira kiti lager ama ale tip maya kullandığından kovada 25-26 dereceye kadar fermantasyon olabilir.

Lager kiti ale mayası ile yapınca o lager olmuyor. Lager kiti lager mayası ile yapınca lager oluyor.

Kitten çıkan maya ale, tabiki isteğe bağlı olarak lager maya kullanılabilir ama yazın kovayı soğutmak oldukça zor olduğu için ale ile kurmakta fayda var diye düşünüyorum.

1 Like

Evde kendimiz yapıp kendimiz içiyoruz hafif içimli olması önceliğimdir. Efese Tuborg a rakip olma gibi bir niyetimiz yok sonuçta evde yapıyoruz imkanlar kısıtlı ona göre düşünmek lazım… :beer: :beer:

Emek vererek yaptığın biraların lezzetini ve farkını ancak daha sonra ticari biralardan içince farkedersiniz. Ticari biralar yaptığımız biralarla mukayese dahi edilemez.
:+1::+1::beer::beer::beer: