Yeni gelen Evil Dog bira kitinin alkol oranı daha yüksek

Tüm bira severlere selamlar.
Pilsener kitinden sonra sipariş verdiğim ve 3 gün önce kurulumunu yaptığım Evil Dog kitinin sitedekinden biraz farklı olduğunu gördüm.Site de yazılan bilgilerde ve kutu fotoğrafında 7.1 alkol oranı var görülüyor.Oysa bana gelen kitin kutusunda 7,5 yazıyor.Acaba hangisi doğru?Elbette şikayetçi değilim.Aksine zaten tuborg kırmızı oranında bir bira istiyordum.

3 Beğeni

7.5 ise daha iyi.bende dün sipariş verdim.umarım güzel olur

Yıllardır bira içerim hem de iyi içerim ama bu biradan 3 tane içemiyorum. Alkol oranı ciddi yüksek :slight_smile:
Şerbetçiotlarını fermantasyonun son 3 günü ekledim. Tadı inanılmaz güzel oldu.
Herkese tavsiye ederim. :slight_smile:

1 Beğeni

Bende kırmızı tuborg içerim uzun zamandır.Fakat tadını beğenerek içtiğimi söyleyemem.Çok fazla içmeden 1-2 saat verdiği hissiyat bana yeterli geldiği için tercih ettim.Açıkçası bu kitin tadını merak ettiğim için deniyorum.Bakalım beğenecekmiyim.
Kitin alkol oranının extralarla aynı olması güzel olmuş.Tabi eğer bir grafiker hatası değilse.

şişelerken hangi tip kesme şekerden kaç tane koydunuz birde şişede kaç hafta beklettiniz?

Sizinle benzer kitlerden gidiyoruz sanirim ben de 2 gun once evil dog aldim.Cuma aksami insallah kuracagim , sise sekeri benim de kafama takildi farkli yorumlar var.2 x 750/360 kullanan da var 1000/360 tan 1 tane atan da var.Ben de sanirim bu sefer 1000’lik deneyecegim ama hala arastiriyorum.Kuranlardan 1000’lik ve 2x750’lil arasindaki gazlanma farkini ogrenebilirsem mutlu olacagim.

Ben 1000/360’tan 2 adet kullandım.Bakalım yarın şişede ilk haftası dolucak.Erken olsa da deneme amaçlı bir şişe açıp sonuçlarını paylaşırım.

1 Beğeni

750/360 şekerlerden 2 adet kullandım, 3. gün dayanamadım açtım gazlanması ve tadı çok güzeldi,
o gün bu gündür içiyorum ipa sevenler için nefis bir bira :slight_smile:

şişelerin yarısında 1000 lik yarısınıda 2*750 kullanacağım…ama bira yapmaya yaklaşık 3 hafta ara vereceğim izinlerden dolayı.arkadaşlar esasında biralarının resimlerini veya videolarını yayınlarlarsa tam bir fikir sahibi olabiliriz.

Bi üşengeçlik aldı beni gitti.
Bu evil dog u biri gelsin kursun benim için. Neyse parası vercem :slight_smile:

1 Beğeni