Yeni Kit hakkında bana Tavsiyede bulunabilir misiniz?

Merhaba bugüne kadar 15 tane kadar kit kurdum.Bunlar hep Muntons Pilsner ve Muntons Export Pilsner’di.Hiç şeker kullanmadım bugüne kadar hep Ş.otlu ve Ş.otsuz DME kullandım.Maya olarak kit mayası ve Us-05 son zamanlarda ise sürekli S-04 kullandım.Şimdi ise gerek bu kitlerin stokta olmaması gerekse uzun süredir kafamda olmasından dolayı farklı bir kit kuracağım.Muntons Lager veya Yorkshire Bitter kitlerinden birini yine DME ile S-04 maya ile mi kursam yoksa Muntons Amerikan IPA mı kursam diye düşünüyorum.Şuan kafamda bu üçü var.Bu konuda bana fikir verebilir misiniz veya tamamen farklı bir kit önerisi de olabilir…

Şuradaki liste en son sayfada olan biraz fikir verecektir diye düşünüyorum kolay gelsin.

1 Like

Çok teşekkür ederim çok güzel ve emek harcanmış bir çalışma gerçekten…

1 Like

Ben Tom Caxton Lager i çok beğeniyorum. Tavsiye ederim. Şot acılığını sevmiyorsanız kit içinden çıkan şot u 1/3 olarak ekleyin. bu arada muntons pilsner de us05 yada s04 denediniz mi? evet ise hangisini öneriyorsunuz?

1 Like

Bu sefer Muntons Continental Pilsner kitini sipariş ettim bir torbo DME ile kuracağım sonraki seferde Tom Caxton Lager deneyebilirim Lager mayayla mı geliyor Ale mayayla mı acaba? Muntons Pilsneri US-05 ile de US-04 ile de kurdum lezzet olarak ikisinide beğendim ikiside güzel oldu.Ama belkide o berak görüntüsünden dolayı S-04 bir tık daha öne çıkıyor benim için.Şişenin dibinde fazla tortu kalmıyor dökerken hiç bulanıklaşmıyor neredeyse şişeden içilecek derecede…

Tom Caxton ale maya ile geliyor hocam. 18-25 arası sıcaklık öneriliyor her zaman ki gibi. ama bir sonrakine lager maya alıp kuracağım tom caxton ı