Yeni kurulum günlük rapor

Geçen hafta kurduğum. başlangıç setiyle gelen lager den gaz çıkışı 3 gündür kesildi sıcaklık 24 derece civarında

sıkıntı yok… hava kilindeki su seviyesi eşitlenene kadar bekle. Sonra şişele 2 haftada şişede beklesin. Sonra ufaktan içmeye başlarsın. Hepimiz aynı soruları defalarca kere sorduk. Hiç bir sıkıntı olmuyor. Sonuç hep güzel içimli bira oluyor. Rahat ol.

Teşekkürler rahatlattiniz

şimdilik durum bu hiç hareket yok

gayet güzel görünüyor

1 Beğeni

Hocam hiçbir şekilde hareket olmaması tuhaf degil mi sizce de

Selamlar ben de yavaş yavaş şişeleme kısmına geçiyorum sorum şu :
Brewmaker kit kurdum .şimdilik sadece 3 yada 4 şişe doldursam ve kovanın içindeki biraya hiç dokunmasam kovadaki birayı bi hafta (ya da daha uzun süre ) bekletsem kovanın içinde kalan bira bozulur mu

bunu bende merak ettim. ne olur acaba?

şişeleri kurutma yontemim

bira nın kova daki rengi

bardak ta bira mız

sıra tadına bakmaya geldi…

Arkadaşlar bira nın şişe de fazla kalması sorun yaratır mı . Bir hafta sonra hemen tuketmelimiyiz

Günaydın. Dışarıda rahatlıkla 2-3 ay ( yazdan beri 3 ay bekleyen biralarimi iciyorum, kışın daha da uzun dayanır kesin ) buzdolabinda 1 yıla kadar dayanır deniliyor. Daha da uzun süre dayananlari duydum.

1 Beğeni

9 aylıkları falan duymuştum sanki, ben 6 aydır duran son şişemi içtim geçen gün tadı inanılmazdı. Bütün yaz 20-25 derece arasında beklemişti.

1 Beğeni

Merhabalar [Yüklen

bira ların tadı gayet iyi fakat gaz problemi var .(gazlanma yok ) tam 13 gündür şişe de yavrular .acaba neden gazlanmadı

Şeker az gelmiş olabilir. Kapakta mikronluk boşluk olabilir vb. 1ci ihtimal daha kuvvetli

1-2 hafta daha bekletirseniz, yüksek ihtimalle gazlanma sorununuz çözülecektir :slight_smile:

Normal şartlarda 13 günde gazlanmanın olması gerekirdi. Ancak 17-18 derecelerde sakladıysanız süre biraz daha uzayabilir, biraz daha bekleyin.