Yorkshire bitter

İkinci kitim olan yorkshire bitteri 5 gün önce cuma günü kitten çıkan maya ile 2*500 gr orta renk dme ile hiç şeker eklemeden 21 derecede kurdum kova sıcaklığı 20 21 dercede bugün gaz çıkışı durma noktasında ilk 3 gün çok iyiydi bu durum normal mi acaba şeker koymamakla hata mı ettim

Merhabalar

Bende tam 7 gün önce kurdum :slight_smile:

İlk günler çok seri gaz çıkışı vardı bugünlerde çok daha seyrek bu gayet normal bir durum merak edilecek bir şey yok :wink:
Sıcaklık sabit olduğu sürece fermantasyon devam edecektir.

1 Like

Şeker koydunuz mu benimki sadece dme li şekerle dme birebir olmuyor mu

Ben ilk kitlerde her zaman orj kurulum ne diyor ise o şekilde kuruyorum
Orjinal halini görüp tadım sonrasında ufak modifikasyonlar yaparım düşüncesi ile.

Ben şeker ile yaptım.
Şeker yerine dme kullanmanız gövdeyi arttırır. Sizin biranız benim birama göre daha gövdeli olacaktır. Tamamen damak tadı ile alakalı bir durum diyebilirim. (Kit üzerinde çok büyük değişiklikler dışında)

Ben sadece şeker ile kurduğum zaman gövde kaybı olmaması için 1-1,5 lt daha az su koyarak aradaki o farkı minumuma indiriyorum. (tadını daha tecrübe edemedim)

Şeker dme oranı ise sanırım 1 kg şeker =1,25 Kg dme oluyor daha uygununun bu olduğunu söylüyor daha tecrübeli arkadaşlar.

Eyvah benimki 250 gr az oldu o zaman sorun olur mu ki şimdi ekleyeblir miyim

Paniğe hiç gerek yok çok büyük bir problem yaratmayacaktır. Hiç merak etmeyin.

1 Like

Problemde yaratmayacaktır. :slight_smile:

1 Like

Merhaba, burada epey paylaşım var:

https://forum.butikbira.com/t/muntons-yorkshire-bitter-tavsiyeleriniz/2974

Hazır konu açılmış iken bende sorayım Yorkshire bitter bende düşünüyorum ama kehribar sıvı malt özü ile kurmak gönlümden geçen şeker kullanmak istemiyorum. Tecrübeli arkadaşların fikri nedir sıvı malt özü ile ilgili?

Ben sıvı malt özü kehribar ile kurdum şu an 50 günlük oldu muazzam bir tat en iyi kit oldu.

2 Likes

benim de yaptığım en iyi kit oldu…bir de ş.otuyla taçlandırırsanız içmeye kıyamazsınız.

Şeker koydunuz mu yoksa sadece 1 kg malt özüyle mi kurdunuz

Birde kuru malt özüyle sıvı malt özü arasında fark var mı

Şeker koymadım gerekte yok bence. Kuru malt özüyle bu kiti denemedim. Şunu söyleyebilirim bekledikçe tadı dahada oturuyor.

Şişeleme şekeri hakkında bilgi verirmisin…

Size kalmış az gazlı severseniz benim gibi 11000 yaparsınız çok gazlı isterseniz 2750 yaparsınız

Bende pilsner kitimi 1000/405*2 yaptim.
Ilk tadim haftasi cok iyiydi simdi baya gazli
Daha ne kadar gazlanacak hic bilmiyorum :joy:
Bende simdi yorkshire bitter’e ne kadar şeker koyucam hic bilemiyorum…

3 gündür gaz çıkışı olmuyordu kilitteki su seviyeleri eşitlenmişti bugün 2 hafta oldu numune aldım 1012 ölçtüm (bu arada numunenin ısısının önemini gördüm ilk önce 1025 gibi bir rakam okudum şaşırdım sonra numunenin 17 derece olduğunu görerek numuneyi sıcak suyun içinde bekleterek 20 dereceye çıkarınca hydrometre 1012 yi gösterdi zira hydrometrenin kalibrasyonu 20 dereceye ayarlanmış) numune bulanık bildiğin şeftali suyu gibi tadını da hiç beğenmedim ne yapmalıyım sanırım beklemekten başka yapacak birşey yok

20-21 gün beklemek daha iyi olur. Bende haftaya kurcam Yorkshire bitter, kehribar sıvı malt özü ile. Panik yok her şey yolunda :slight_smile:

Bugün tekrar ölçüm ve tadım yaptım ölçüm yine 1012 tat ve görüntü yine kötü ne yapayım şişeleyeyim mi emeğime yazık mı olur yoksa şişede düzelir mi karar veremedim