Young's Bira Berraklaştırıcı

Arkadaşlar Merhaba

Young’s Bira Berraklaştırıcı’sını kullanan var mı? Nasıl sonuç aldı? Yeni kurduğum kit (Munton’s Pilsner 500 gr Şotlu DME, 500 gr DME , 200 gr şeker , US-05 maya ) için kullanmayı düşünüyorum, şişe tortusundan bir nebze kurtulabiliyor muyuz?

Şimdiden teşekkürler

Hiç kullanmadım ama ürünün amacı kovada çökelmeyi sağlayıp berraklaşan birayı şişelere doldurmak. Şişe ne kadar berrak olsa da gazlandırma için attığımız şeker gene bir miktar tortu oluşturacaktır. Eminim faydası olur.

1 Beğeni

Ben çok olumlu bir etkisini görmedim.Bunun yerine biersol daha etkili.

Bir daha almam, biersol kullanmaya devam ederim.

1 Beğeni

Bende almış bulundum, bu kitte deneyeceğim ama dediğiniz gibi bir etkisi olmayacaksa, biersol’dan şaşmamak lazım

Merak ettiğim şey şu detay; Acaba şot ile beraber(süzgeçle) kovaya katmam ve 48 saat bekletmem şot etkisini olumsuz etkilermi? Çünkü şot eklenecekse çok fazla seçenek kalmıyor. Şottan önce atılabilir şot sonra atılabilir, bu yöntem berraklaştırının etkisini azaltabilir. Diğer yöntem şotu atıp 2gün sonra çıkardıktan sonra young’s katmak, bu da şotun fazla beklemesi ve aroma kaybı demek.
Yetkililerden yardım bekliyorum :slight_smile:

Son kurduğum kit olan Tour de Saison da şişelemeden 3 gün önce biersol ü ekledim, ertesi gün de şot u ekledim.
Olumsuz bir etkisini görmedim açıkçası gayet berrak bir biram var şuan.

1 Beğeni