Yüksek alkol yardımı lütfen

selam arkadaslar simdiye kadar 2 tam tahıl yaptım tuturamadim ayrıca 2 kit yaptım muntons lager ve muntons pilsner ama bunlar isteklerime karsılık vermedi ticari bira olarak tuborg tek tercigim ve bu tadı yakalayacagım ve yuksel alkol yakalayacagım kit olarak bi recete verebilirmisiniz icimi ticari biralarda tuborgu tutsa cok makbule gecere suanki pilsner kitim 20 derece mayalanıyor malum havalar bu ayarda suan yardım ederseniz sevinirim alkol bagısıklık yapmış durumda

Birçok kişi kendi yaptığı biranın ticari biralardan daha iyi olduğunu düşünüyor ama… :wink:

Alkol oranını arttırmaya malt özü ve şekeri aynı oranda arttırarak başlayabilirsiniz.

Belirli bir alkol oranını geçtikten sonra kullandığınız bira mayasını değiştirip alkol direnci daha yüksek bir mayaya geçmeniz gerekir.

Kit olarak ise Pilsner bira kitleri daha yakın olur. Tam olarak aynı tadı bira kitiyle elde etmeniz ise mümkün olmaz. Genelde daha iyi bir tat elde edersiniz :wink:

2 Beğeni

Bu şekilde çeşitli coopers kitleri yaptım hatta özellikle canadian blonde birkaç kez tekrarladım ama size tavsiyem bire bir kite malt ve şeker eklemeniz yani 1 kg malt ekliyorsanız 1 kg şeker ekleyin en fazla, neyse uzatmıyayım sizin sorunuzun cevabı çoğu kitle değişmekle beraber genel olarak copperslarda özellikle 1 kg malt + 1 kg şeker ve 22-23 lt de 1060 OG karşılığında 1007-1009 civarı FG alırsınız ama bu genellikle sarışın biralarda yada pale ale lerde geçerli esmerlerde denemedim söyleyeyim. Bunuda 4-5 gr şişeleme şekeri ile şişe başına ortalama %7 alkol ediyor.

1 Beğeni

pilsner kit,2 paket serbetci otlu kuru malt ozu 0,6 kg seker… us-05 maya …22 lt kuruldu… alkol orani 5,5 tuborg golda yakin bi tat elde ettim.