Yüksek Alkollü Kit Modifiyesi Deneyen Oldu Mu? (~%10 ABV)

Tam tahıla geçmem için çok erken, zaten ekipmanım da yok. Ama genel ağız tadım yüksek alkollü biralardan yana olduğu için içim gidiyor şöyle güzel bir Barleywine denemesine ya da La Trappe Quadruppel/Chimay Blue taklidi denemesine. Hali hazırda Abdij kitim kurulu ama daha fazlasına da hayır demem.

İlk sorum(sorularım :smile: ) şu: Kısmi mayşeleme yapmadan sadece mevcut kitlere şeker/dme/lme eklemesiyle %9-10 ABV’lere ulaşan oldu mu? Sindirilemeyen şeker problemi oldu mu, belirgin şekerli bir tat mesela? Bu seviyeden sonra şişede gazlanmama problemi oldu mu? Hangi mayayı kullandınız.

İkinci olarak da az önce ani bir ilhamla gelen hayalimden bahsedeyim olur mu olmaz mı siz söyleyin :slight_smile:

Ruby Red Ale kitim var, kovanın boşalmasını bekleyen. Bu kite 2 Paket Orta DME, 1 Paket Buğday DME ve 1 kg şekerle hazırlanmış Belgian Candy eklesem. Şu sitedeki hesap programı kullandığımda %9.5 ABV gibi bir orana ulaşıyorum. (Mash Efficiency girdisini %50 olarak salladım)

Maya olarak siteye yeni eklenen M42 New World Strong Ale kullansam, (bu mayanın %12 alkol toleransı ve nötr bir tat profili var) Mayayı eklerken 1.5-2 litrelik bir Yeast Starter kullanmayı da düşünüyorum. Hatta aeration için zeytinyağı kullanımı gibi akvaryum pompası ya da stir plate’i olmayanlar için deneysel bir yöntem de var.

Korkum tabi ki bu kadar şekerle baş edemeyen mayaların erken pes etmesi ve yarı şekerli yarı alkollü garip bir sıvıyla kalmak.

Biraz fantastik bir hayal oldu galiba benimkisi ama oluru var mı sizce?

2 Beğeni

OG’ye göre çift maya gerekir sanırım bu deneme için.

Muhtemelen ama çift maya başarıyı garanti eder mi? Ederse hiç durmam denerim :slight_smile:

Kullanmak istedginiz mayanin aciklamasi da iki 0aket mayayi isaret ediyor:"“Yoğunluğu 1,050’nin altındaki her 23 litrelik şerbet için 1 paket maya, 1,050’nin üzerindeki yoğunluklar içinse 2 paket maya kullanılmalıdır. Yüksek şeker sindirimi yüzünden düşük başlangıç yoğunluğuna sahip şerbet, biranın gövdesinin çok ince olmasına yol açabilir.”"
Ama bana sanki bahsettiğiniz formül o kadar alkol vermez gibi geldi. Sonuçta bu kit 4.3% alkol verir ilave 2.5 kg eklenti ile 9.5 zor gibi.
Bana sorarsanız bu tip set kit yerine normal kitleden yola çıkmak daha dogru olabilir. Set kitlerin özelliği orijinallikten uzaklastikca bozulabilir ve kötüye gidebilir gibi geliyor.
Örneğin govdeyi ve alkolu kaldırabilecek bir bira çeşidini çift kit, düşük hacıme kurulum, ona göre dme-lme-Candy ve tabii ki çift maya sanki daha dogru sonuç verir gibi.

1 Beğeni

Aşağıdaki linkteki bilgiler size epey yarar, bir göz atın isterseniz.

1 Beğeni

Aslında çift kit gerçekten mantıklı… ben ilk anda şerbetçiotu tadının da 2 katına çıkacağını düşündüğüm için çekinmiştim ama neticede Ruby Red’de şerbetçiotu harici geliyor, ikincisi eklenmeyebilir :slight_smile:

Ama benim asıl sorum, bu mayalar tolerans değerlerine yakın performans gösterebiliyor mu? %10-11 ABV’ye ulaşmak için içerik eklemesi çift kitle, DME’lerle yapılabilir ama maya sağ kalır mı? %10’lara ulaşan biliyor musunuz?

Sizin de belirttiğiniz ve kullanmayi düşündüğünüz gibi alkol dayanımı uygun mayalarin kullanilmasi gerek ve bu noktada üreticinin sağladığı bilgilerı referans almaktan başka çare yok sanırım :blush:

1 Beğeni

İşte buralarda deneyen var mı diye soteye yattım :smile: Bu dursun artık burda başka biri deneyimlediyse ordan cesaret alır yaparım belki.

Doppelbock denemesini de okudum ama %5 alkol maalesef çekici gelmedi. Atatürk’ün en sevdiği bira olması ise, tam tersi etki yaptı :blush:

Daha aşağıya inerseniz alkol.oranını 8lere cekmek için 1 kg şeker ya da malt özü kullanmaktan ve oluşabilecek abv’den bahsediliyor.
Bunu yanında sizin düşüncenize benzer, konular da geçmişti. Birisini ekledim. Kit artı 2.5 şeker ve lme. Alkol.oranını bilmesek de gayet güzel bir bira olmus tu.
Uzun sözün kısası dediğiniz yapılabilir, aciligi dikkat etmek gerekiyor çift kit ile anladığım kadarıyla😉

2 Beğeni