Yüksek sıcaklık yardımı

İyi günler arkadaşlar herkese… Dün kurduğum pilsner kiti ilk gün itibariyle biraz sıcak ortamda durdu… Kalorifer biraz fazla ısıtmış ortamı… Şu an termometre 26 derece gösteriyor…24 derece mavi gostergede… Pencereyi açtık odayı soğutmak için…Aksama kadar 20 dereceye düşürmeyi planlıyoruz… Sonrasında odanın kalorifer peteğini kapatacaz…Sizce bu bir günlük biraz yüksek sıcaklıkta bulunması bu sorun teşkil eder mi… Şunu da belirteyim hava çıkışı başlamış hızlı bir şekilde devam ediyor…Bu konuda cevaplarınızi bekliyorum…

Birde yarın hammer of Thor ve evcil dog kitleri kuracaz…tamamen hazir gelen bu kitlerden hiç kurmadım…Ama şerbetçiotu ekleme olayı falan baya karmaşık geldi…Bu kitleri yapma konusunda tariflerinizi (baştan sona) benimle paylaşırsaniz çok mutlu olurum…

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim…Herkese iyi günler…

Termometre bu şekilde

1 Beğeni

Sıcaklığı düşürürseniz sorun olmaz panik yapmayın. Şerbetçi otu eklenmesi ile ilgili de kafanızı bulandırmayın hiç. Şişelemeye geçmeden 3 gün önce şerbetçi otu paketlerini direkt kovaya atmanız yeterli. Bu kitlerdeki şerbetçi otları zaten çay poşeti içinde geliyor. En dıştaki beyaz paketi (elinize alıp dokunabildiğiniz ambalajı) açıp içindeki şeffaf çay poşetini yırtmadan direkt kovanın içine atın.

1 Beğeni

Bazı arkadaşlar kokudan dolayı atmadan önce kaynatmaktan falan bahsetmiş…Onlar kafamı karıştırdı açıkçası… İnsanoğlu sonuçta en iyisini yapmak istiyor:)

Detaya gireceksek tabi kafa karışabilir. :slight_smile: Ama bu noktada kişisel tercih ve damak zevki devreye girer. Evil dog kitinden çıkan 2 şerbetçi otundan summit “bence de” biraya garip bir tat ve koku veriyor. Ben yaptığım biradan tatmin olmamıştım ama eşim bayılarak içti. Kötü bir bira değildi ancak beklentimi karşılamadı.

Eğer riske girmek istemem diyorsanız summiti aroma değil de acılık katması için kullanabilirsiniz. Zaten evil dog kiti her ne kadar IPA olarak geçse de IPA acılığı barındırmayan bir kit. Belki biraz acılık katarak IPA’ya yaklaşabilirsiniz. Acılık katmak amacıyla kullanacaksanız summiti 1 saate yakın süre az bir su ile kaynatın. Sonrasında kovaya ekleyin.

Çok kafam karıştı ne yapacağım ben diyorsanız bir kaç şişe evil dogum kalmıştı diye hatırlıyorum. İzmir’de yaşıyorsanız verebilirim, tadına bakıp karar verirsiniz :slight_smile:

1 Beğeni

Bu kitler zaten alkol ve acılık oranı yüksek kitler kaynatarak( hop tea) atarsanız acılıpı daha da artar.

Maalesef 1.5 yıl öncesine kadar İzmirdeydim keşke o zaman Tanışsaydım bu siteyle… Şimdi görev gereği doğu ilindeyim

1 Beğeni

Hop tea ve kaynatma aynı şey değil. Hop tea ile acılık elde edemezsiniz ve zaten kullanım amacı da bu değil. Acılık için 1 saat civarı kaynatmak gerekir.

Hammer of Thor’u hiç denemedim o yüzden acılığı konusunda yorum yapamam. Ancak Evil Dog IPA olarak tanımlanmasına rağmen hiç acı bir kit değil. Şerbetçiotu yoğun olduğu için yüksek alkollü olmasına rağmen hiç hissettirmiyor. Yani acılık için kaynatma yapılabilir ki zaten yapanlar da var.

1 Beğeni

Kapı pencere ile pek uğraşmayın. Hem ekstra masraf olur.

Kovayı direk büyükçe bir leğene koyup çeşmeden soğuk su doldurun.
En hızlı öyle soğutursunuz.
Bu size en az yarım gün zaman kazandırır.
Ayrıca tabi oda sıcaklığını da yavaş yavaş kalorifer ayarı ile 21 lere çekerseniz olay hallolur.:blush:

1 Beğeni

Evil dog acılık 40-45 İBU,yani four fingrrdan sınra acılığı en fazla olan kit,kaynatmaktan kastı da hp tea dir diye düşündüm açıkçası

Zaten Evil Dog’un problemi de bu. Bir taraftan Double IPA olduğunu söylüyor ama teorik olarak 40-45 arası IBU veriyor (hani nerede 80-90-100 IBU’lar?). Ancak pratikte bu değeri bile yakalayamıyor. Bu konu forumda çok konuşuldu zamanında. Çok ısrarcısınız ama Evil Dog acı bir bira değil, üzgünüm :slight_smile:

Not: Kutu üstünde yazan değerlere göre de en acı kitlerden biri değil kendisi.

Yok ısrarcı değilim😀Sitedeki tüm kitlere dün bakmıştım four finger için çok acı yazıyordu sonra diğer kitlere de baktım en yakını bu ve 1-2 bira dahavardı,
Bana farketmez gerçi gençlikte28 efes içen leş içicilerdenim,bu hobi sayesinde biraz biraz öğrenmekteyiz…

1 Beğeni

Sonuç olarak kaynatıp mı koyayım yoksa şişelemeden 2-3 gün önce içine mı atayım:)

Bence dry hop yaparak atın

Bide arkadaşlar pilsner kitinin bulunduğu odanın penceresi açık öğlenden beri… Şu an hava dışarda 2 derece…Oda sıcaklığı 21.5 derece…Ama termometrenin gösterdiği sıcaklık hiç düşmedi henüz…Acaba termometrede mi sıkıntı var

Düşmez hocam.
Havanın sıcaklıklığı kovaya geçmesi günler alır.
Hava kötü bir iletkendir.
Bugün yazdım . Leğen ve su kullanın diye.

Mühendislik eğitiminde Isı tekniği dersi vardır.
Konu oraya dayanıyor.
İletkenliği yüksek malzeme yani su kullanmanız lazım.:blush:

2 Beğeni

Benim kovalarilaç deposundan aldığım strafor kutularda duruyor,26 dereceyi straforun içine 3 lt buz koydum kapağı kapattım 3 saatte 14 dereceye indi,siz bir başka termometreyle sağlama yapın isterseniZ

2 Beğeni

Bir süre daha soğuk havada bekletecem…Eğer dusmezse yarın soğuk su dolu leğene koyacam…Elimde ortam termometresi var odayı 21.5 derece gösteriyor… Kovadaki sıcaklığın sağlamasını yapmak için maalesef başka yapıştırmali termometre yok elimde

2 Beğeni

Kova Sıcaklığı şu an 22 derece ama hava çıkışı baya yavaş görünüyor… kurulumun 3. Günü bugun ama Dakikada 1 falan anca oluyor…İlk gün biraz sıcakken acayip şekilde fokurdama vardı… Böyle yavaş olması bi sorun teşkil eder mi acaba